::Son Düzlük..Sizin Eküriniz::

Switch to desktop Register Login

ŞAMPİYON PAN RIVER FRANSA'DA

Türk atçılığını Dubai’de başarı ile temsil eden Nevzat Seyok’un Pan River isimli safkanı G1 Prix D’Ispahan Koşusu için 10 Mayıs Salı akşamı Fransa’ya gitti. Koşuda şampiyonumuzu zorlu rakipler bekliyor. Geçen sene bu koşuyu kazanan ve 2010 yılında Avrupa’da yılın atı seçilen Goldikova ile ikincisi Byword’un yanı sıra, aygırlarımızdan Dehere’in kısrak babası olduğu Flash Dance isimli safkanın da start alması bekleniyor. 

Safkanla ilgili görüşlerini aldığımız at sahibi Nevzat Seyok şunları söyledi “Pan River’ın durumu gayet iyi. Atımızı piste ve iklime alışsın diye 12 gün öncesinden götürüyoruz. Bildiğiniz gibi Longchamp Hipodromu pistinin bir bölümü rampa. Bu yüzden dezavantaj gibi gözüken bu durumu lehimize çevirmek istiyoruz. İdmanlarımıza bu yönde ağırlık vereceğiz.” 


Nevzat Seyok, koşuyla ilgili olarak da “İyi yer tutar ve önümüz de kapanmazsa iyi bir derece yapacağımızı ve Türk Atçılığı’nı en iyi şekilde temsil edeceğimizi söyleyebilirim” dedi.22 Mayıs Pazar günü Fransa’nın Longchamp Hipodromu’nda düzenlenecek, 4 ve Yukarı Yaşlı Safkan İngiliz atlarına mahsus 1850 metre çim pistteki koşunun toplam ikramiyesi  250.000 euro, birincilik ikramiyesi ise 142.850 euro.

Deklaresinin 19 Mayıs Perşembe günü yapılacağı koşuda, Pan River Dubai’de olduğu gibi yine başarılı jokeyimiz Selim Kaya ile start alacak.