::Son Düzlük..Sizin Eküriniz::

Switch to desktop Register Login

05.11.2012 PAZARTESİ WOLVERHAMPTON TAHMİNİM

Wolverhampton yarışları ile ilgili bültenimizi hazırladık sizlere yardımcı olmaya çalıştık ama bende bu kadar güzel programı görünce yorum yazmak istedim. Tamamen ücretsiz olan sitemize Desteğiniz sürdükçe bizlerde yüzde yüz ücretsiz ve üyelik bile istemeden yayın hayatında kalmaya devam edeceğiz.

YEDİLİ PLASE 1.KOŞU: ATHWAAB (12) açılış ganyanlarının favorisi. Bu yorumu yazdığım gece yarısı saatlerinde de oranı aşağı doğru geriliyordu. Safkan Wolverhampton da 4 yarış koştu 1 tane kazanmayı başardı. Bu mesafede ise koştuğu 13 yarışın 3 tanesini kazandı. Aslında kolay bir safkan değil zor kazanan bir isim. 44 yarışta 7 birincilik almış beni fazlaca tatmin etmeyen bir performansı var. Bu aralar formda Kempton'da Class 6 kazandı bu pistte son Class 7 yarışı ikinci bitirdi 10 gün sonra bu koşuya çıkacak yedili plaseler için tek yazalım diye düşünenler varsa yarış sonrası hayal kırıklığı yaşayabilirler. Ülkemizde start almış TAMBULOT'un Babadan kardeşi olan safkan Ara verdikten sonra dinçlikle daha iyi koşabilen bir yapısı var diye düşünüyorum. Ben koşuyu biraz kalabalık tutup Francesco Sponza ekürisinin çok eski safkanlarından Pocker Face ile Babadan kardeş BELINSKY (5), bahis oranı aşağılara doğru gerilemeye başlayan TRENDING (9) ve en son Urfa ve Diyarbakır pistinde seyrettiğimiz Exclusive Boy ile Babadan kardeş 292 gündür koşmamasına rağmen bu pisti seven ve bu pistte kazanan JUST BREATHE (2) ilavelerini yapmakta fayda görüyorum.

ALTILI GANYAN 1.AYAK: Altılının ilk ayağında ALASKAN BULLET (4) büyük favori durumunda. Kısrak Babası Soviet Star olan safkan Wolverhampton pistinde dördüncü olduğu Class 6 yarıştan 30 gün sonra bu yarışa çıkacak. O yarışta start aldığı Martin Lane yerine bu pistlerin baş jokeylerinden George Baker safkana binecek. Bugüne kadar 5 yarış koşmuş olan safkan ilk yarışlarında Class 2 ve Class 3 yarışlarda şansını denemiş ama başarılı olamamıştı. Ağustos ayındaki Newmarket ve Ascot pistindeki yarışlarından sonra Wolverhampton'a geldi burada koşuyor. Son yarışında ikinci favori durumundaydı ve dördüncü kaldı ama pisti sevdiğinide gösterdi. Yinede ben safkan çok güvenilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Ülkemizde start almış babadan kardeşi Backdraft'ın çok başarılı sonuçlar aldığını bildiğim POWERFUL WIND (2) bu safkanın ilk rakibi konumunda yer alıyor. Captain Rio gibi çok başarılı bir babanın yavrusu NINE BEFORE TEN (10) ise altılının ilk ayağında değerlendirmeye alınması gereken üçüncü isim olarak gözüküyor. Bath ve Brighton pistlerinde aldığı iki tane ikincilikten sonra son iki koşusunda at geçmeyen ve net sonuncu olan FUNCHEON VALE (8) bu koşuda sürprizi yapabilir diyor bu koşuyu dört isimle geçiyorum.

2.AYAK: 2 yaşlı İngilizlerin Maiden koşusunda bugüne kadar koştuğu tek yarışta ikincilik almış olan HIGH TIME TOO (9) ön planda görünüyor. High Chaparral yavrusu olan ve SO YOU THINK gibi Dünya üzerinde önemli bir çok yarışta adından bahsettirmiş bir kardeşi olan safkan 19 gün önce Lingfield pistinde start aldığı tek yarışta 6/1 ganyanla koşmuş ve koşuyu ortalarda sürdürdükten sonra sonlara doğru ataklarını arttırıp koşuya hakim olacağı sırada yol bulmakta zorlanıp istenen sprinti bir türlü atamamıştı. Bariyer dibinden son 100 metrede çok etkili gelen ama baş farkıyla ikincilikte  kalan safkan bu sefer daha etkili koşacaktır. High Time Too favori olmakta haklı ama Class 4-3-2 gibi daha üst seviyelerde başarılı yarışlar yapabilmiş ama kazanamamış olan RAINBOW BEAUTY (6) ben bugün daha iyi bir yarış bekliyorum. Son yarışını Newmarket'te koşan ve yedi at içinde dördüncü olurken 28/1 ganyanla favorilerin 7 boy gerisinde dördüncü kalan safkan bu sefer daha uygun rakipler yanında kuponlara yazılmalıdır. ORATORIO yavrusu olan ve Ülkemizde de başarılı yarışlar yapan Princess Zahra ve Taliphan'ın Babadan kardeşi durumundaki CHANT (4) ise 11 gün önceki son Wolverhampton koşusunda sonlardaki çok etkili atakları ile göz doldurmuştu. İyi bir bekleme ile 1740 metrelik bu yarışta sonlarda yapacağı ataklarla rakiplerine çok zorlu anlar yaşatabilecek diye düşünüyorum. Ben bu üçlüyü yazıp geçmek taraftarıyım.

3.AYAK: Inveon ile Tight Man'in Babadan kardeşi olan, Joe Fanning ile koşuya katılan ARAGORN ROUGE (13) 4 gün önce start almış olmasına rağmen hem formu hem de kalitesi ile favori olmayı hakkeden bir isim. Bu tip pistlerde koşmuş olduğu 17 yarışın 2 tanesini kazanırken 4 ikincilik 4 te üçüncülük almış olan safkan son günlerde iyi bir form yakaladı. Son yarışında favoriydi, Joe Fanning o yarışta da binmişti. Jokeyi bu sefer safkanı daha iyi tanıma imkanı bulacak ve bence edindiği tecrübe ile zamanında yürüyerek kazanacaktır.

4.AYAK: 2460 metrelik bir Maiden koşuyla dördüncü ayakta karşı karşıyayız. Koşu Class 5 ve birbirine yakın isimler start alacaklar. MAUN VRAT (9) çok büyük favori olsa da safkanın zor kazandığını düşünüyor üzerindeki binicisine de inanın hiç güvenmiyorum. Bu jokey geçen Wolverhampton yarışında ikinci ayakta bütün Dünyanın teki 10 numaralı safkanla sprite geç kalmış ve kolay kazanacağı yarıştan ikinci ayrılmıştı. Maun Vrat'ta Son yarışında koşuya biraz geç başlamış, çıkıştan sonra en geride koşuyu takip etmiş ve Openly ve Sash Of Honour arkası üçüncülük alırken sonlarda etkili ataklar yapmış ama geç kalmıştı. Bu tip uzun mesafeli tempo yarışlarında önde kolay giden isimlerin daha etkili olduğunu düşünüyor ben bu koşuyu kalabalık tutuyorum. Yinede değerlendirmek sizin elinizde risk alırsanız Maun Vrat yazın geçin. Benim sıralamam şablonda mevcut.

5.AYAK: Yurt dışı tahminci ve yorumcularda PARTNER (7) için çok iyi yazılar okudum. Indian Ridge yavrusu safkan bu tip pistlerde koşmuş olduğu 6 yarışta 1 birincilik 1 ikincilik 2 de üçüncülük aldı. Toplamda ise 39 yarışta 6 birinciliği var. Son çim yarışını baz almaz Wolverhampton'da 8 Ekim'de koşmuş olduğu Class 4 yarışı değerlendirirsek bugün kazanmasını beklemek normal olur. Koşu içinde ön tarafa yakın giden ve sonlardaki atakları ile etkili olmak isteyen safkan son yarışında istediği yolu bulmakta gecikmiş ve dışa açıldıktan sonra çok etkili sprint atmıştı. Bu geç kalmış atakları ona ikincilik getirmişti ama son yarışında çimde varlık gösteremedi. Ben son ayağı çok zorlu görüyor ve koşan 12 ismin hepsini yazmak istiyorum. O yüzden kuponu büyütmemek adına Partner'de tek yazıyorum. Değişik bir kurgu yaparsanız DRAWNFROMTHEPAST (11), PROFILE STAR (10), QUEEN GRACE (6) ve CLEAR PRAISE (2) yazmaya çalışın.

6.AYAK: Bir önceki koşuda da belirttiğim gibi bu koşu çok zor. BADEA (11), ELEGANT OPHELIA (12), PINDAR (9), JALORS (1), HOLDEN EAGLE (2), KAMES PARK (6) ve VIVA DIVA (4) sıralamasını tutsamda bence son ayağı kapamalısınız.

 

Miktar

1.Ayak

2.Ayak

3.Ayak

4.Ayak

5.Ayak

6.Ayak

 

4 9 13 9 7 11
2 6 1 12
10 4 5 9
8 8 11  1
10 10  2
4 6
4

Her Konuda bana yazabilirsiniz
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.