::Son Düzlük..Sizin Eküriniz::

Switch to desktop Register Login

11.01.2013 CUMA BURSA ALTILIM

11.01.2013 CUMA BURSA ALTILIM
Yedili plase ayağında AZMİCAN (2) ekürisi ile birlikte önde gözüküyor. Bu yarışta sürprizi SARAGÜL (10) den bekliyorum. Diğerleri zor gibi...

Altılı yine zor bir koşu ile başlıyor. Şartlar sıfırlanınca ağır kilolu isimler jokey binse bile son yarışlarına göre daha uygun kilolarla koşmaya başladılar. On safkanın koştuğu yarışta tercihli start isteyen beş safkan var. 1200 metrede neyin ne olacağı emin olun hiç belli değil. Bugüne kadar hiç kazancı olmayan hatta ilk onda yer almayan Batu haricinde hangi safkan gelirse şaşırmam. Kalabalık tutup dokuz isim yazacağım.

Şemsettin Toydemir ve Remazan Kaya ekürileri yarışın ağır favorileri olarak görünüyor. Yarışın sonucunu yapılacak taktikler bile belirleyebilir. Bu ekürilere ilaveten ben en başta ÇILDIROĞLU (6) tutuyorum. 7 Aralık'ta Maidenden çıkan safkanın yarış derecesi çok iyiydi. Hemen arkasından Kısa Vade'ye yazdılar bir yere kadar geldi durdu ama  bence iyiydi. Bugün Handikap 14 koşuda koşuyu öne yakın takip ederse kazanmaması için bir neden yok. AZİMŞAH (1) ve ALMAATA (3) yazıp üçü isimle koşuyu geçelim.

Üçüncü ayakta ILVANA (6) bu kısa mesafeli koşuda büyük bir avantaja sahip. Çıkacak gidecek ve sonlara kadar yarışın içinde olacak. Rakipleri inceliyorum bu safkandan kafa almaları zor. Uğraşırlar yüklenirler tempoyu yükseltirlerse kendileri biter ama İlvana'yıda zorlayabilirler. O zamanda İZmir'de 60 kilo ile çok güzel bir yarış kazanan BÜRKAN (2) deveye girer ve sonda kolay tempoda götürdüğü yarışta rakiplerini avlar. Bu yüzden İlvana-Birkan ayrımsız değerlendirelim.

İlk yarışında dışlara saptıktan sonra Sapmadığı ve kolay tempoda uzak kazandığı yarışta çok beğenimi kazanan MOONSHINE CORAL (7) benim favorim. TRALLES GIRL (3) ve ALMANYALİ YARİM (4) rakipler. GLOWING SUN (2) son yarışında Tralles Gırl arkası üçüncü oldu ama bu yarış rövanşı alabilir. Bence dört isimde değerlendirilmeli.

Günün teki Midenden çıktı. Derece olarak rakiplerinden üstün görünen ve yarışlarda gösterdiği performansla bu yarışı kazanacağım diyen RAPSODİ (8) benim bugün en güvendiğim isim. İşin garibi bu safkanın Karacabey Tarım İşletmelerinden satış fiyatı yalnızca 7.000 TL şu ana kadar daha Maidenden çıkmadı ama 26.650 TL kazandı. Bugünde büyük ihtimal koşuyu kazanıp 50.000 sınırına dayanacak. Umarım daha da yüksek kazançlarını görürüz.

Son ayakta ise cazip bir isim KING OF AGEAN (13) favorim. Bu safkan uzun süre ara verdikten sonra kolay tempoda bir altıncılık yaptı arkasından bir yarış dah akoştu ve ondada altıncı olurken birinciyle aynı saniyede yarış bitirdi. Bu sefer daha hazır ve iddialı olacağını düşünüyorum. STELLA NERA (14) bir başka cazip isim. 14 Aralık yarışında ikincilikte koşuyu takip eden bariyer dibinde sıkışan dışa açılınca kapanan safkan bir sonraki koşusunda varlık gösteremedi ama tamamen taktiksel hatadan dolayı başarılı olamıyor. Bugün değişik bir taktik yapar kaçarsa bitirir şaşırmayın. Favoriler SEKLİKBEYİ (1), RAIN RIVER (2), ORHANTO (6) yazıcaz. DAY BY DAY (10) ve FOR PLEASURE (8) yeriniz varsa değerlendirin.

 

BOL ŞANSLAR

 

Miktar

1.Ayak

2.Ayak

3.Ayak

4.Ayak

5.Ayak

6.Ayak

 

1 6 6 7 8 13
4 1 2 3 14
3 3 4 1
2 2 2
10 6
7-9 10
5-8 8

Her Konuda bana yazabilirsiniz
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.