Ağaç at heykeli, hipodrom önünde sergilenecek

Antalyalı sanatçı Adnan Ceylan, Türkiye'nin en büyük orman yangını olarak kayıtlara geçen Manavgat yangınında zarar gören ağaçlardan elde ettiği odun ve tahta parçalarıyla at figürü yaparak, İstanbul'da düzenlenen bir fuarda sergiledi.

Ceylan, 'Manavgat' adını verdiği atın 4,5 metre uzunluğunda, 250 kilo ağırlığında, şaha kalkmış aygır görünümünde olduğunu ve doğanın uyanışını temsil ettiğini belirtti. At heykelinin yapımının tamamlanmasının ardından sanatçıyla birçok kişi bağlantıya geçerek, eseri sergilemek istediklerini söyledi.

Katar Havalimanı'ndan da heykelin talep edildiğini anlatan Adnan Ceylan, Türkiye Jokey Kulübü (TJK) yetkililerinin, heykeli Antalya Hipodrom önünde sergileme talebinde bulunduğunu söyledi. Ceylan, TJK'nin teklifine sıcak baktığını kaydetti.

Önümüzdeki 10 gün süresince yangının yaşandığı Manavgat'taki Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenmesi planlanan heykelin hipodrom önünde sabit sergilenmesinden mutlu olacağını anlatan Ceylan, "Binlerce insan oraya gidecek. Sanırım ulaşmasını istediğim mesajı en iyi şekilde orada verecektir. Türkiye'nin en büyük hipodromu unvanını alması beklenen yerde Manavgat atımın sergilenecek olması bana gurur verir" diye konuştu.

Haber

https://www.haberantalya.com/agac-at-heykeli-hipodrom-onunde-sergilenecek/467450/

Pin It

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR