10.02.2019 İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNİM

Tahminden önce şunu söylemek isterim; altılı ganyan haricinde yarış olan günlerde, bazı koşularda yorumlarım olacak ve bunları yalnızca Twitter'da paylaşacağım, bir süre sonra hesabımı kilitleyecek olduğum için bu paylaşımları yalnızca takipçilerim görebilecek. Eğer boş koşular hakkındaki düşüncelerimi merak ederseniz @altilidefteri hesabımı takibe başlayabiliriniz.

Boş koşu yorumlarımı okuyabilmek için bağlantıya tıklayınız.

 

1.AYAK:

Büyük Baba ve Starbon ikilisinin tempo vermesini bekledim yarışta önde bekleme yapmayı seven safkanlar hemen peşleri sıra dizileceklerdir. Bunlar Baba Merdan ve Pettıt Blue'dur. Düzlük bu dört atın mücadelesi ile görülecektir, Baba Merdan ve Pettıt Blue ataklarını artırıp beraberce liderlik mücadelesi yapmaya başlamışken gerilerden Lord Of Tıme atağa kalkacaltır, hatta Ö.Yıldırım idaresinde yarışacak olduğundan erken yürüme ihtimiali de bulunan bu safkan son 200 'de liderliği alacak kadar sprintini uzatırsa şaşırmayacağım. Baba Merdan ve Pettıt Blue ikilisine Lord Of Tıme'da dahil olacak diye düşünüyorum ve az hata yapan kazanacak diyorum.

Burada bir parantez açıyorum; Normalde şans vermem gereken Büyük Baba'yı çok tutmuyorum çünkü geçen yarışında çok müsait bir grupta liderlik alıp sonuca gitmesi gereken bir Büyük Baba'nın esamesi okunmadı, bir sorunu olduğunu düşünüyorum, o gün için pistten etkilendi yorumu yapılabilir mi emin değilim, çünkü önceki yarışlarında ıslak pistte koştuğunu görüyoruz. Bu nedenle anlık bir problemi olmuş olabileceğini düşünüyorum. Geçen kendisi için şu yorumu yapmıştım;

“Büyük Baba; bugüne kadar koştuğu rakiplerin bugünküler ile alakası olmadığı ortada, bu nedenle ne yapsa yakışır. Liderliği alıp dirense de olur, Dymaxıon, Elips ve Gur Khan üçlüsünün içinde yakın koşşa da olur… Virajdan sonra liderliği her durumda alır ve Run For Rüya'nın ataklarına direnerek kazanır, olur da gününde değil ise, rakip olabilecek tek isim Run For Rüya'dır…

Diğer safkanları eliyorum, formsuzlar ve de içlerinden bazıları; dün satış koşup bugün Büyük Baba'yı geçerlerse olmaz, mantığa ters!” O gruba bakın bu gruba bakın, ne demek istediğimi anlarsınız. Ancak her durumu hesap etmek gerektiğinden, böyle bir koşuda risk almak ne kadar doğru bilemiyorum, eğer o gün ki sorunu anlık bir şeyse bugün için yarışı önlerde kabul edeceğinden dolayı şanslı olabilir. Ama zoraki yazdığım bir isim, o atları geçemeyen Büyük Baba bugün bunları nasıl geçer diye kendime soruyorum ve yine kendime cevap veremiyorum!

Starbon: her ne kadar geri planda tutuyor olmuş olsam da kazanma şansının olduğuna inandığım Starbon muhakkak yazılması gereken isimlerden biridir, çünkü Büyük Baba’nın düşündüğüm gibi bir sorunu varsa öne çıkamayacağından, bu safkan liderliği olabileceğinden mütevellit koşuya tempo verir ise, koşu rölanti geçeceğinden dolayı şansı kat ve kat artacak. Böyle bir ihtimali düşünerek bu safkana kuponum da yer veriyorum.

Pettıt Blue: Bir önceki yarışında sürpriz konumda olmasına rağmen çok ön plana çıkardığım safkan güzel bir yarış kazanarak beni mahcup etmedi iki atla da önermiş olmanın eyfi ile ogün ilk ayağı geçmiştim, bugün için benzer şartlarda yarışacağından dolayı yine çok şanslıdır, düzlüğe kadar ön grupta gelecek olup, son 400 'de ataklarına başlayacak ve 150’de liderliği alıp sonuca gitmeye çalışacaktır.

Baba Merdan; yine yarışı önlerde kabullenecek bir başka safkan olan buat, düzlük üzerinde başlayacağı ataklarıyla son 150-200 metre arasında liderliği alıp sonuca gitmek isteyecek uzun sprinti olan atlardan bir tanesi, muhakkak yazılması gereken bir isim, böyle uzun bir mesafede uygun kilo ile bu atı değerlendirmeden kupon yapılmaz.

Yukarıda da defalarca belirttiğim gibi bu koşuda liderliği alan veya önde bekleyen atlardan bir tanesinin kazanmasını bekliyorum, son siprinter lerden de bir atma yazmak gerekirse, bu safkan her şeye rağmen geçen yarış güzel koşan bugün için etkili binici idaresinde yarışacak olduğunu gördüğümüz Lord Of Tıme olabilir.

Bu koşudaki diğer son sprinterleri eledim.

Sıralamam: 6.3.5..4/ 2

 

2.AYAK:

Akgün Reis:

“Askoroz, Ak Diamond, Akgün Reis üçlüsü;

bu safkanlar dan birinin liderliği alacağını düşünüyorum. Bugün için bunu hangisi yapar kestirmek zor olsa da liderliği alanın peşinde diğer ikisi olacaktır, düzlüğe de bu üç atın temposuyla çıkılırken önde kaçanın gününde olup olmaması koşunun galibini belirleyecektir, zira direnç gösterip bitirebilir ise ne ala! Olur da yarışı forse eden at bitiremez ise, önde bekleme yapan diğer iki rakibi mücadeleye dahil olurlar, geriden de bitirici sprint gelmeyeceği için, her halükarda üç safkandan biri kazanır diyorum ve bu yarışı geçiyorum.” Bu geçen yarış yapmış olduğum yorum o gün için kazanma başarısı gösteren safkan bugün yine tempo verebileceği bir yarış buldu, üstelik kendisine önde sıkıştırabilirim rakibi de yok! Böylesi şartlarda kazanması muhtemel bir sonuç olur, ancak tek öneremiyorum çünkü koşuda bu gruptan farklı olduğuna inandığım, katılmış olduğu son yarışta başına gelenlerin pişmiş tavuğun başına gelmediğini gördüğüm bir Aksakallı gerçeği var! Her şeye rağmen gidişat avantajını elinde bulunduran Akgün Reis favorimdir!

Aksakallı: önde bekleme yarışı yapmayı seven bu safkan, bugün için liderliği alan rakibinin arkasında pusuya yatacaktır, viraj dönülür dönülmez ataklarına başlamasını beklediğim buat, bugün için favorinin temposunun düşmeye başladığı noktada devreye girerek kazanabilir, asla ihmal edilmeyecek bir isimdir. Ayrıca bu koşuda önerdiğim bu atın yarışı beraberce bitirmelerini bekliyorum, ikili bahiste değerlendirebiliriz.

Sıralamam: 1.5

 

3.AYAK:

Steel Claw, Dedemir, Strong Heart üçlüsünün koşuya tempo vermesini bekliyorum. Bu safkanların içinde Celal Baba’ da yerini alarak önde güzel bir bekleme yapacak ve düzlüğe çakılırken ataklarını arttıracak olan Celal Baba fotolamaya çalışırken, gerilerden Blackball bir çok altılı ganyana kan doğramak için atak yapacaktır! senaryo Bu ancak meydanda liderliği alıp kazanan safkanlar bir sonraki yarışında saçma bir şekilde bekleme yapabiliyorlar bunun en güzel örneği Dün Çatalkaya yarışıdır net tempo verebileceği bir yarışta önde beklemeyi tercihlediği için kaybetti bugün olur da Steel Claw önde rahatsız edilmezse bitirebilir. Dedemir bu koşuya dinç girecek o da etkili bir performans sergileyerek hepimizi şaşırtabilir. Strong Heart, verdiği aradan sonra piste dönen bu safkanın ne yapacağını kestirmek güç! Bu yarışta Celal Baba ve Blackball ikilisini ön planda tutuyor olsamda mümkün mertebe at yazılmasından yanayım bu ayağa!

Sıralamam: 2.5/ 1..3.4

 

4.AYAK 

Demir Turbo, Aslan Turbo, Memduhağa koşunun temposunu belirleyen isimler olacaktır, bu safkanların mücadelesiyle sonviraj görülecektir. Son 400 de ataklarına başlayacak olan Egeberk'in hücumu kazanmak için olacaktır, tüm gruba hakim olarak, bu safkanın kazanmasını bekliyorum; ancak koşuda sürpriz bir isim var, sert grupta yarışacak olmasına rağmen gidişatı lehine bir koşuya katılıyor, bu safkan Mezithaber'dir! Eğer olur da yarış beklediğimden de süratli geçerse, sonlarda yapacağı etkili atakları ile yarışı kazanırsa şok olmayacağım, hatta bu bizim için keyif veren bir durum olur.

Bunların dışında şöyle bir ihtimal daha var, Ö.Yıldırım idaresinde katılacağı yarışta önde bekleme yapma ihtimali bulunan, idareli sürülmesi halinde şanslı olabileceğine inandığım Memduhağa koşuyu kazanabilecek bir başka isimdir, çok at yazarlarca değerlendirilmelidir, ben bu yarışta şansımı deneyip sürpriz arıyorum…

Sıralamam: 3.5/ 4

5.AYAK:

Emekyemez; Son iki yarışında da bir şekilde emeklerimizi yemeyi başaran safkan bugün için yine çok şanslıdır, ancak bir türlü güvenemiyorum artık çok uygun grupta katıldığı yarışta banko önermiş olmama rağmen bir türlü işlemeyen safkan kazanmak şöyle dursun, bir sonraki yarışı için bile umut vermedi. Sonra katılmış olduğu yarışta stili rakibi olmasına rağmen, önce güzel bir bekleme yaparak kazanma başarısı gösterdi ve yine bütün emeklerimizi heba etti. Bugün yine oldukça uygun bir grupta yarışa katılacak, önde bekleme yapacak ve düzlük üzerinde arttıracağı temposu ile kazanmaya çalışacak, bunu yapmaya çok yakın görünse de bu safkandan canımız yandığından mütevellit bir türlü güvenemiyorum. Bu nedenle yanına son sprinter bir at ekleyeceğim.

Önce şu yarışı bir irdeleyelim;

Perfect Runner liderliği alan isim olacaktır, ancak geçen yarışında sırf Akyazılı Hakan'a kafayı taktığı için öne çıktığını düşündüğüm Over Clouds benzer bir hamle yaparak bu safkanı bozmaya kalkar mı bilemiyorum, ancak eğer bunu yaparsa yarış aşırı derecede süratlenir, bu gerçekleşmezse de Emekyemez ‘de Perfect Runner'ı yakın takip ederek boş bırakmamak adına baskı yapacağından, yarış yine de yüksek tempolu geçer. Düzlüğe bu safkanların mücadelesi ile çıkılır. Koşu başladıktan hemen sonra atını efendice iç kulvara alarak yarışmayı tercihleyecek olan  Atakan Cem Dağdeviren soğukkanlı şekilde son 400'e kadar bekler, bunu yaparken de öyle grubu elinden kaçıracağını düşünmüyorum, etkili bir biniş sergileyerek son 400 ‘de atağa kaldıracağı Battle Rhythm ile, lehine gidişattan faydalanarak yapacağı sprintiyle tüm grubu süpürerek aynaya varırsa benim için harika bir an olur! İşte ozaman; hemen radyonun sesini açıp tv'ninkini kısacağım ve çalan şarkıyı sizlere armağan edeceğim.

Bu koşuda sürpriz atım Battle Rhythm'dir.

Sıralamam: 2.1

 

6.AYAK:

Sizin için; peynirin kalbinden gelen beyaz güzelliğe çatalımı daldırıp, bu yarışı  ekürilerle beraber kapatıyorum!

Arabınızın uyanması dileğiyle, sağlıcakla kalın, dostunuz ALTILI DEFTERİ.

Altılım

6.3.5..4/ 2

1.5

2.5/ 1..3.4

3.5/ 4

2..1

Hepsi

Pin It

Yorumlar  

#4 Emeğine sağlık 10-02-2019 13:04
Ahmet
#3 Emeğine sağlık 10-02-2019 13:02
Ahmet
#2 muharrem demirel 10-02-2019 12:52
emeklerine sağlık yazdığın atlar ganyan olsun cebin para dolsun
#1 Sebahattin Eruyanık 10-02-2019 10:06
Emeğinize

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri

   

SATILIK ATLAR

2017 DOĞUMLU İNGİLİZ TAYLARI SMART ROBIN – NEVER LOST (Strik...

SAHAYA GİTMEYE HAZIR KALAN SON 5 TAY SAVAŞATI, UZUNBEY, P...

Kibar Hara Satar, Alan Kazanır SAVAŞATI İstanbul'da Kısa ...

SATILIK KOŞAR DURUMDA ARAP YARIŞ ATI       Yarışı hazır...

Aygız (Joker-Özkız) Dişi  Doğum Tarihi : 05.02.2015 İzmi...

Kayseri Pınarbaşı Şen harasında bulunan 2 adet 2,5 lu tay il...

...

Atçılıktan çıkma kararı aldıklarından dolayı eküriye ait sıf...

YAZARLAR

1 Ocak 2019 dan itibaren At Sahibi Belgesi alırken Ücret a...

TÜRKİYE'DE ARAP ATÇILIĞI Bu yazımızda sizlere Türkiye'de y...

Bugünkü konumuz Dernekçilik, Gazetecilik ve At Yarışları...

EVRAKTA SAHTECİLİK SUÇMU ? DEĞİLMİ ? Türkiye Cumhuriyeti y...

TJK DA OLANI BOZMAK GÖREV OLMUŞ !Allah için birileri bana ...

Türkiye Jokey Kulübü uzun zamandır ikili çifte ve ganyan o...

Türkiye Jokey Kulübü yandaki reklamlarında 12 Ocak'tan i...

MEYDAN DA TESELLİ BULMAK !.. Geçtiğimiz perşembe gecesi b...