rokettube

14.03.2019 İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNİM

Boş koşulara yapmış olduğum değerlendirmeleri  okumak için bu yazıya tıklayınız

Perşembe İzmir'de hava parçalı bulutlu gözüküyor ama gece yağar mı şimdiden kestirmek zor, en azından nemli piste göre yapalım tahminlerimizi. Şunu iyi biliniz dostlar, bir program için hazırlık yaparken neleri dikkate aldığımı hayal bile edemezsiniz… Bir kaç gündür gidişatı yazmıyorum ve ilk sıralarda önerdiğim sürpriz atlar nasıl da kazanıyor farkında mısınız? Önerdiğim bankolar bir şekilde talihsizlik yaşamaktan kurtuldu :) En azından işi bilmeyen, kazanacağına inandığım at için tedbir alamıyor artık :) Bundan sonra biraz şansa ihtiyacımız kaldı, büyük bir ikramiye gelecek, çim yarışları ile beraber, inanıyorum ve sizler için çabalıyorum. Bu arada Twitter'da DM'yi kapattım, bir süreliğine, kusura bakmayınız.

1.AYAK

Bu yarışta yakından tanıdığım ve takip ettiğim birçok safkan bir arada, bunların arasında ise öyle bir isim var ki ne kadar sürpriz konumda çıkacağını şimdiden kestiremesem de kazandığı takdirde şimdiye kadar neredeymiş bu at diye diye herkes elindeki bülteni karıştıracak! İki yarıştır yakından takip ettiğim ve artık kupona yazma zamanının geldiğine inandığım Anıta Blake lehine şartlardaki bu koşuda, kendisini tanıyan ve atını tam olarak nasıl koşturacağını bilen İ.Dinar idaresinde kazanmaya yakın gördüğüm at olup çok net favorimdir!

Bad Gırl; en az favorim kadar sürpriz konumda olacağını düşündüğüm, belki binicisinden dolayı biraz tutulur, bu safkan da gidişat avantajına sahip ve kazanabilir!

Moı Jıznı; üçüncülük civarında konumlanmasını beklediğim bu safkan düzlük üzerinde arttıracak temposuyla birincilik mücadelesinin içinde olacaktır diye umuyorum!

İksir; sizlere zaman zaman önerdiğim bir at, hatırlayanınız vardır… Efendice stil değiştiren bu safkan, eli kulağında bir at olup, bugün yarın böyle grupta kazanarak sürpriz yapacak, ama zamanını kestirmek güç, çünkü hep sert rakipler yanına denk geliyor...

SIRALAMAM: 8.3.9.5

2.AYAK

Bankom, bir kez daha Dream Soldıer!

Bir gün önceden sizlere banko önerdiğim, Dream Soldıer sinyale düştüğü halde, ender olarak banko önerdiğim atlardandı ve yarış günü dilden dile dolaşan ve yarışını hayretle izleyeceğim bir attı, bırakın hayretle izlemeyi, şoka uğradım ekran başında ve kanım çekilircesine izledim yarışını! Zira böyle bir at resmen katledilmişti! Olay sıcakken objektif olmak zor, şimdi söylim bir kaç kelam: Ö.Yıldırım iki noktada hata yaptı, ilki atını erkenden makinaya aldırdı ve at beklediği için bunaldı; ikincisi de on boy makinada kalmış bir atla yarışı kazanmaya çalıştı. Burda yapması gereken sırası geldiğinde makineye girmek olabilirdi, belki o zaman bu geç başlama olayı yaşanmayabilirdi. Hadi, bir şekilde on boy kaldı atın, bu kadar geciken bir tayın ensesine basman lazım, böyle kazanmaya koşman değil! Jokeyin hataları benim gözümden bunlardı. Burda gördüğümüz şuydu aslında; Özcan bu ata ve kendisine duyulan güvenin farkındaydı ve atına da inandığı için kazanmaya çalıştı, ama olmadı! Bunu yapmasındaki en büyük etken ise yarış severdi emin olun, zira kimsenin kafasında şüphe uyanmasını istemediğinden kazanması şart gözüyle baktı olaya, ama şansı yaver gitmedi! Talihsizlikler serisi üst üste gelince kazanamamış oldu, hem at üzüldü, hem jokey üzüldü, üstüne bu jokey yarış severlerce ağır biçimde eleştirildi, ama Özcan bunları hak etmedi, hatalıydı ama bizler için elinden geleni yaptı. Eğer Özcan kazansa kral olacaktı, on boy kalan atı getirdi vay anasını! Denecekti! Kazanamadı soytarı muamelesi gördü! Şimdi vicdanlı olalım ve eğriyi doğruyu ayırıp, üç beş paralık kuponumuz için hayvanlara ve de insanlara bu muameleyi reva görmeyelim. Çünkü hayvan ve insan hayatı tüm kuponlardan değerlidir.

SIRALAMAM: 5 Dream Soldıer

3.AYAK

Kilosu biraz ağırlaşmış olsa da gidişatı lehine yarışta, etkili binicisinin katkılarıyla, fotoya uzanacağını düşündüğüm Young Bond favorim, çünkü son yarışında da iyi performans sergiledi ve her teşviğe anında aksiyon gösterdi, bugün bir kez daha kazanmaya yakın görüyorum…

Young Bond tam anlamıyla lehine bir gidişat içinde olmadığından, yarışta Sideli doğru konumlanırsa ve istekli olursa tempo değişeceği için; son yarışını beğendiğim, yaşından ve bazı sorunlar nedeniyle gerçek gücünü koşamadığını düşündüğüm Mızzen Of Turkey favorinin ciddi rakibi olabilir, bu iki atı beraberce değerlendiriyorum.

SIRALAMAM: 1.3

4.AYAK

Baştan söyleyeyim, bu yarışta eküriler beraberce favorim! Zira Beyaz Kule üstüne düşeni yapacak ve rakiplerince kaale alınmayacak, güzel bir sürprize imza atabilir! My Sultan ve Patroniçe birbirini kollayacak olduğundan, Beyaz Kule beklediğim koşuyu yapamaz ise, bu atlar beraberce mücadele ederek son metreleri koşacaklardır. Fanizan ve Rengül'ü sprintleri kısa olduğudan ve kazanmaları için gereken özel şartların oluşmayacağını düşündüğümden mütevellit eliyorum!

SIRALAMAM: 1.2

5.AYAK

Watch Me; uyumlu binici idaresinde, gidişatı lehine yarışta en şanslı gördüğüm isimdir, ancak böyle bir koşuda at azaltarak riske girmek istemiyorum ve sürpriz hakkımı kullanarak, bu ayağı kapatıyorum!

SIRALAMAM: 4.3.5.1.6.2.9.11.7..10.8

6.AYAK

1800 çimde genç arap atlarını yakalamışım, yağmur ihtimali de var, patlasın bi zahmet! (Yağmur yağmazsa kusura bakmayın artık, bu yazı için 12.03.2019 gecesi başladığım hazırlığı 13.03.2019 sabah saatlerinde bitirdim ve öğlene doğru yorumunu yazdım, genelde böyle oluyor, siz bunları bir önceki akşamdan okuyun diye…)

SIRALAMAM: Hepsi

Arabınızın uyanması dileğiyle, sağlıcakla kalın, dostunuz ALTILI DEFTERİ.

 

Altılım

8.3.9.5

5 Dream Soldıer

1.3

1.2

4.3.5.1.6.2.9.11.7..10.8

Hepsi


Pin It

Yorumlar  

#3 Sebahatti Eruyanık. 14-03-2019 09:59
Günaydın emeğinize yüreğinize sağlık.
#2 tufan 14-03-2019 01:26
Emeklerin için teşekkürler kardeşim..
#1 Dayko 14-03-2019 00:25
Ağzına yüreğine sağlık tskler

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri

   

SATILIK ATLAR

2017 DOĞUMLU İNGİLİZ TAYLARI SMART ROBIN – NEVER LOST (Strik...

SAHAYA GİTMEYE HAZIR KALAN SON 5 TAY SAVAŞATI, UZUNBEY, P...

Kibar Hara Satar, Alan Kazanır SAVAŞATI İstanbul'da Kısa ...

SATILIK KOŞAR DURUMDA ARAP YARIŞ ATI       Yarışı hazır...

Aygız (Joker-Özkız) Dişi  Doğum Tarihi : 05.02.2015 İzmi...

Kayseri Pınarbaşı Şen harasında bulunan 2 adet 2,5 lu tay il...

...

Atçılıktan çıkma kararı aldıklarından dolayı eküriye ait sıf...

YAZARLAR

TJK KARA PARA AKLAMAYA YARDIMCI OLUYOR Türkiye Jokey Ku...

BU BİR İHBARDIR !Değerli okurlarımız sizlerle daha öncek...

Türkiye Jokey Kulübünün At sahibi belgesi almak için gerek...

TJK DAN İDARECİLİK FİYASKOSU..TJK içindeki Sözüm ona bir t...

1 Ocak 2019 dan itibaren At Sahibi Belgesi alırken Ücret a...

TÜRKİYE'DE ARAP ATÇILIĞI Bu yazımızda sizlere Türkiye'de y...

Bugünkü konumuz Dernekçilik, Gazetecilik ve At Yarışları...

EVRAKTA SAHTECİLİK SUÇMU ? DEĞİLMİ ? Türkiye Cumhuriyeti y...