rokettube

12.05.2019 İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİM

Estigeçti; rölanti tempoda başlayacak olan koşuda Acıdilli Fatih ve Zazahasan öne çıkarken diğer safkanlar arkalarında bir sıra oluşturacaklardır. Bu yarış viraja kadar mümkün olduğunca temposuz koşulmaya çalışılır diye düşünüyorum, ama Ö.Yaldirem viraja doğru tempoyu yükseltmeye başlar ve Estigeçti'nin arzuladığı şartlar oluşmuş olur, koşu bu metrelerden itibaren dahi süratlenmiş olsa kafi, eğer erken süratlenirse bal kaymak olur, son düzlüğe yakın süratlenir teziyle, etkili ve uzun düzlük sprintine, son sıradan başlayacağı ataklarını fotoda birincilikle süslüyeceğine inandığım Estigeçti bankomdur!

Bıçkıntay; Kurtel yavrularına karşı nasıl bir sempati beslediğimi bilmeyen yoktur, bu safkanın uyuştuğu kanatları ile özellikle uzun mesafelerde adından söz ettirecek ve sıklıkla yarışlarda göreceğimiz iyi yavrular vereceğine inancım tam işte bu atlardan bir tanesi de Bıçkıntay, mesafe uzadıkça ve yaşı ilerledikçe çok daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum, üzerine gidilmeden yarış seçilerek koşturursun kafi! Koşuda Poyrazyeli gibi süratli bir Kaizbert yavrusu var, hatta diğer kazanan isim nerede maidenden çıkarlarken yarışı önlerde kabul eden isim nerede bu da bu kurşunu ne kadar sürekli geçebileceğini bizlere gösteriyor, gidişatı lehine koşuda etkili binicisi idaresinde kazandığı yarışına nispeten biraz daha uzayan mesafede yapacağız seri sprinti ile işi mücadeleye bırakmadan kazanacağına inandığım Bıçkıntay Bankomdur!

3.Koşu; handikap 22 yarış gördüğüm zaman tüylerim diken diken oluyor, herkes gibi hafif kilolu safkanları yazıp geçiremiyorum nedense… şimdi gel burada Ildır Beyı'nı yazma, önde boş kalacak hayvan direnir mi direnir, geçen 1900 bitiremedi bunu nasıl bitirecek diyenler bitirdiği zaman açar ağzını bakarlar! Rıver Gırl 'ün son koşusu harikaydı muhakkak yazılması lazım hatta favori! Birdello yazmadan da oynanmamlı, zehra son kursunda neler yapabileceğini gösterdi… ben bu yarışı kapatacağım ancak gidişattan bahsedecek olursak sevenleri için şöyle anlatayım;

Ildır Beyı numarayı alır, Aga Osman ve Lıons Rose peşi sıra rölanti tempoda kovalamaya başlar, düzlüğe de bu safkanların mücadelesi ile gelinir, işte bu metreler den itibaren son sprinterler atağa kalkarlar! Etkili nuriş beklediğim Rıver Gırl ve Birdello ikilisiyle Vancouver sprinte kalkar ve üçünden biri kazanır diye düşünüyorum, ancak içim bir tuhaf oluyor, sinmiyor şablon, koşuyu kapatıyorum!

Goldenpass; ilk yarışında Koşu başladı anda liderliği alarak sonuca gitmeye bilen sahte Usta atlar gibi kazandı bugün için oldukça sermayeli olduğunu gözlemlediğim safkanın bir sonraki yarışında kısa vade veya gr yarışa yazılacağını tahmin ediyordum ancak böyle bir grupta görünce çok şaşırdım çok büyük olasılıkla yarışı kazanacak bazı oyunlarda tek olarak değerlendirilebilir misli kuponlarda ise kesinlikle tek bırakılmalıdır. Bugün için koşuda stili rakipleri var ancak şunu söylemek istiyorum kazandığı yer işte sabah Kenter yaparcasına koşan bu safkan Ogün temposuna ayak uydurabilecek isim olmadığından mütevellit biraz da zoraki lider olmuştu bugün muhakkak öne çıkmak isteyecek bir safkan olması halinde 2-3 gidebileceğini inandığımdan, önde de beklemede yapabileceğini düşündüğüm için zorlanacağını zannetmiyorum. Peki neden banka önermiyorum? Onu da şöyle izah etmeye çalışayım; henüz karakteri oturmamış olan bir tay eğer farklı bir stil deneyeceksin öyle zayıf bir grupta bunu yapması normal olur, mesela hiç beklenmedik şekilde grubun en sonunda bile bekleme yarışı yapabilir, ya da önünde bekleme yaparak ortaokullardan çıkmaya deneyebilir, ya da son 400 de en dış kulvardan kopuk gelebilir, yani her şey olabilir, bunun bir deneme yarışı olabileceğini düşündüğüm de mütevellit yanına birkaç kat daha ekliyorum.

Grand Duches; bu safkan Yarın agf sıralamasında kaçıncı at çıkar bilmiyorum ama katıldığı ilk yarışında izledikten sonra çok dikkatimi çekti, buyur işte bu safkan iki nedenden ötürü dikkatimi çekti, birincisi forma rengi, gırtlak Sarı ile fark etmemek imkansızdı, gayri ihtiyari gözümüz hastane takıldı, iyi ki de takılmış birazdan sonra ataklarına başlayarak fotoya kadar uzun bir sprint yapıp 4. olma başarısı gösterdi, işte o zaman ilk yarışında tek yazmalısın diye not aldım bu safkan üzerine, şimdi rakip gözetmeksizin bazı oyunlarda tek olarak değerlendirilebileceği kanısındayım. Bu nedenle çok net favori öneriyorum. Ancak grupta yarış görmüş fiyatlarda var onlar da yanına ekliyorum.

*

Şampiyon Amankaya kıvama geldi, bu koşuyu kazanmak için elinden geleni yapacağını düşünüyorum, şampiyon değil diye zıplayanlar varsa beni okumasınlar, Amankaya tartışmasız Tr'deki en iyi arap kısraklarından biridir ve şampiyondur! Gerçek gücünü koşamadığı için çok şanssızız, ama bu yarışa iyi hazırlandı ve kazanacağına inanıyorum, bazı oyunlarda tek olarak değerlendirilebilir! Rakip ise; Ateşbibi olabilir diye düşünüyorum. Zira o da son zamanlarda gördüğüm en iyi dişi son sprinterlerin başında geliyor, koşu erken süratlenirse rakiplerinin ciğerini sökebilir! Bu iki safkanı ayrı kefeye koyun, sonra isterseniz at yazın… gidişatı anlatayım; iki olasılık var, Patroniçe yine beklerse Varlıklı ve Beyza Sultan öne çıkarlar, koşu rölanti gider, düzlükte süratlenir, sürprize açık hale gelir… ben aşırı bekleyerek kazanamayan Patroniçe'nin öne yakın koşacağını, hatta liderliği alabileceğini düşünüyorum, eğer bu olursa son sprinti iyi atlardan biri kazanır, en kuvvetli ihtimal de Ateşbibi, olur! Amankaya ise her iki durımda da kazanma şansı olan bir at zira önde bekleyecek, gününde ve iyi durımda bir Amankaya bu atlara zaten geçilmez ama safkan yarım güç koşabiliyor… iş son sprinte kalırsa ve at yazacaksak Ulubaş'ta umutlu olduğum bir isim, o da yazılır! Bu yarışta sürprizi ise öne çıkan atlar yapar...

*

Copperfıeld bu mesafede kesinlikle liderliği vermeyecektir ölüm temposuyla kaçacağını inandığım bu safkan ekürisi ne istinaden bunu gönül rahatlığı ile yapacaktır kaldı ki 1200 metrelik bir çim pist yarışında rakiplerinin tüm baskısına rağmen stili atlar arasında bitirebileceğine inanıyorum. Ancak önde bekleme yapabilen, Ulan Bator çok formda, etkili binici idaresinde yazılmadan olmaz, ayrıca gidişat avantajını elinde bulunduran Demirbüken tek etkili son Sprinter! pendragon da yarışı önlerde kabullenen bir isim anca kekin üstüne istinaden bekleyeceğine inanıyorum, şablonunda olmasa da şansı var. Son at ise  Cherı Cheri Lady, koşuyu kapatmak adına yazıyorum!

*

Babafırat bu grupta liderliği alacaktır, kendisini yakın takip etmek isteyecek olan safkanlar olsa da illaki lider olmak içindir edecek bir isim de yok. Dolayısıyla temposunu kuracağına inandığım bu safkan şanslı isimlerini arasındadır. Lead Soldıer, grubun tartışmasız favori ismidir, kazanacak olması koşunun birazcık süratlenmesine bakar. Çok etkili ve bitirici bir sprinti olan bu safkan çok net favorimdir. Ara sonrası sahalara dönen Kurucu, sıkıştırılmadan bir ikincilik elde etti, o yarışına aldanmamak lazım. Bugün farklı koşacaktır! son olarak israfı sınıf atladığına inandığım Baba Hancı işe bu ayak sağlama alınır.

*

Pancake; koştuğu her yarışta neredeyse şans verdim, bazılarında banko, bazılarını tek önerdim, ama bir şekilde hep kazanamadı, ya kaçmaktan caydı, ya da beklemesi gerekirken kaçtı, son kez böyle bir grupta tek yazmaz isem kendimi suçlu hissedeceğimden mütevellit, bu safkanı takip atı olduğundan dolayı, duygusal olarak, kazandığında kuponumda olsun isterim, bir kez daha tek olarak değerlendiriyorum. Bankom değil tekimdir, rakip öneriyorum, arzu eden diğer teklerden birine oyun kurup bu atın yanını süslesin, at yarışı birazda hissiyat ve duygu işidir, ben tek yazıyorum, taktir sizin!

*

1.Misli Atılım

3 Estigeçti

1 Bıçkıntay

4.5.2..3.1.6.7

1 Tek

6 Tek

1.10

*

1. Altılım 

3 Estigeçti

1 Bıçkıntay

4.5.2..3.1.6.7

1..11.5.10

6..2.1.4.14.17.5.8

1.10..13.6.9.2

*

2.Misli Altılım

1 Tek

6 Tek

1.10

1.3.2

7.2.6.1

13 Tek

*

2.Altılım

1..11.5.10

6..2.1.4.14.17.5.8

1.10..13.6.9.2

1.3.2/ 5

7.2.6.1

13 Tek

*

Beni Twitter'da takip edebilirsiniz: @altilidefteri

Arabınızın uyanması dileğiyle, sağlıcakla kalın, dostunuz ALTILI DEFTERİ.

 

Pin It

Yorumlar  

#1 haluk perkal 12-05-2019 08:22
emegine sağlık

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri

   

SATILIK ATLAR

2017 DOĞUMLU İNGİLİZ TAYLARI SMART ROBIN – NEVER LOST (Strik...

SAHAYA GİTMEYE HAZIR KALAN SON 5 TAY SAVAŞATI, UZUNBEY, P...

Kibar Hara Satar, Alan Kazanır SAVAŞATI İstanbul'da Kısa ...

SATILIK KOŞAR DURUMDA ARAP YARIŞ ATI       Yarışı hazır...

Aygız (Joker-Özkız) Dişi  Doğum Tarihi : 05.02.2015 İzmi...

Kayseri Pınarbaşı Şen harasında bulunan 2 adet 2,5 lu tay il...

...

Atçılıktan çıkma kararı aldıklarından dolayı eküriye ait sıf...

YAZARLAR

Türkiye Jokey Kulübünün At sahibi belgesi almak için gerek...

BU BİR İHBARDIR !Değerli okurlarımız sizlerle daha öncek...

1 Ocak 2019 dan itibaren At Sahibi Belgesi alırken Ücret a...

TJK DAN İDARECİLİK FİYASKOSU..TJK içindeki Sözüm ona bir t...

Bugünkü konumuz Dernekçilik, Gazetecilik ve At Yarışları...

TÜRKİYE'DE ARAP ATÇILIĞI Bu yazımızda sizlere Türkiye'de y...

EVRAKTA SAHTECİLİK SUÇMU ? DEĞİLMİ ? Türkiye Cumhuriyeti y...

Türkiye Jokey Kulübü uzun zamandır ikili çifte ve ganyan o...