ATÇILIĞIMIZIN MÜTEVAZİ EFSANESİ

Hayatının ilk yarışını Ankara ilimizde 1 şartlı koşuyu kazanarak başlamış ve o günden sonra da hiç geçilmemiş ancak mütevaziliği de hiç elden bırakmamış bir safkandan söz ediyoruz. Son olarak;

Mohaç Koşusu'nu, F. Sedat Dağyudan'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Mehmet Korkmaz tarafından antrene edilen kır erkek safkan Sertberk (Berksoy - Adelina / Bozdağ) jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde kazandı.

Başarılı yarış kariyerine Mohaç Koşusu da ekleyen Sertberk'in ayrıca, Hatay Koşusu (G1), Aziziye Koşusu (G2) ve Kazım Karabekir Koşusu (G2)  galibiyetleri de bulunmakta.

Değerli arkadaşlar bu safkan EFSANELER' sınıfına girmek için daha ne yapsın ?

7 koşmuş ve 7'sinide kazanmış.. Öyle rekorlar kırmamış öyle şampiyon Jokeylerle falanda start almamış. Genellikle Ankara ve Adana ilimizde plase safkanlarla şans arayan bir jokey olduğunu bildiğimiz Mehmet Akyavuz ' kardeşimiz ile koşmuş yarışlarını ve koşmaya da kazanmaya da devam ediyor !

Berksoy / Adelina orijinli bu arıkanın anne kan hattında geçmişin büyük şampiyon safkanlarından olan Bozdağ' var yani "Hilalüzaman 54/75" ama anne kan hattı ama baba kan hattı neyidir nasıldır bilmiyoruz ama bir şekilde tutmuş bu kan hattı safkan her yarışında ön tarafı yakın takıp ediyor ve mesafe her ne olur ise olsun son düzlükte vites değiştirip rakiplerini ekarte ediyor ve yarışın sonlarında ise genellikle Dolu kantarma ile ( Tutarak)  potaya süzülüyor..  

KİM NE DERSE DESİN..; SERTBERK KALBİMİZDESİN !!

Atçılığımızda geçmiş yıllarda EFSANE' atlar olmuştu gelecekte de olacak yaşayacak ve göreceğiz ancak şimdilerde at yarışı severimiz onu ve Jokeyini alkışlamayı sevdi..

Birde tekerleme oluşturdular onun için; KİM NE DERSE DESİN SERTBERK KALBİMİZDESİN..Bakın bir atın bu anlattığımız SINIF SAFKANLAR' arasına girmesi için tek bir şey yapması gerekiyor yarış sever onu sevecek ve bilecek. Vira dönüldüğünde "Sertberk" yine vitesi değiştirecek ve rakiplerini yine ikincilik mücadelesinde bırakacak ! yarışseverin istediği bu ve bir safkana EFSANE' denilecek ise bu arıkan o' payeyi sonuna kadarda hak ediyor !!

 İşte viraj dönüldü işte Sertberk" yine hareketlendi şimdi ne olacak biliyormusunuz ?

ŞANSINIZ BOL BAHTINIZ AÇIK OLSUN

İZMİR CUMARTESİ BANKOM 

Koşmuş olduğu son yarışında viraj dönüldüğünde temposunu arttıran ve güçlü ataklarıyla koşuya hakim olup kazanan ROMENOS formunu en üst seviyeye taşımış olup günün ilk BANKO ismidir.

Yine son yarış performansına baktığımda yarışa tempo verip düzlüğe çıkıldığında mümkün olduğunca dayanıp ikinciliği bırakmayan BATTLE CRY bu sefer kazanmaya çok yakın olup günün ikinci BANKO ismidir.

1.Altılı

8,6,3,12,7 / 3,5,4,6 / 4 / 2,1 / 2,5,7,4,8,12 / 3,1,5,6,9,8,12

2.Altılı

2,5,7,4,8,12 / 3,1,5,6,9,8,12 / 12,3,4,6,1,2 / 7 / 1 /  10,11,2,3,4

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR