YOKTAN YONGA ÇIKARTMAK !

Pazar günleri keyifle TV'başına oturduğumuzda İstanbul proğramlarının daha renkli daha nitelikli olmasını istiyoruz ancak biraz daha sabır gerekek bu konuda ve işin ilginç tarafı "Arap"larda, bir eküri ( Kaya ) "İngiliz"lerde, ise bir başka ekürinin( A.Kurtel )Sahalarımızda yapmakta olduğu bir bakıma ben yaparım "OLUR" mantığı ile koşulan yarışlarda şu sıralar, at yarışı izleme keyfi olması çok mümkün değil..Özellikle Maiden yarışlardan silinmekte olan at sayısına bakarsanız sanırım anlatmak istediğimi daha net anlayacaksınız !

GÖZÜMDEN KAÇMAYANLAR ( Pazar / İstanbul )

KAÇANIN ANASI AĞLAMAZ

Yıllar önce Jokey menajerliği yaptığım dönemde tanıştığım ve rahmetle andığım büyük bir ekürinin sahibi olan sayın ağabeyim; “ Mustafa Kastar” ın bir sözüdür bu ve yarış koşan ancak BEKLEME YAPAN’ tek atı olmamıştır sizce de ilginç değimli ? Aklıma gelmişken yazayım, dedim ancak şu açıktır bu bölümdeki atlarla ilintili bu durum..

Bana göre Pazar günü “İstanbul” yarışlarındaki en ilgi çekici yarış “Cap Grıs Nez” yarışı oldu yarış içinde iyi yerler bulan ve atlar daha padoktayken bile ben bu yarışta çok koşacağım sinyalleri veren “Koca Vezir”  yarışı hızlandırıp bitirmeye çalışan Regamour’ unda yardımları ile gerideki rakipleri sonlarda fena halde uyutunca potaya uzanması da çok zor olmadı.. Koca Vezir iyi hazırlanmış ve rakiplerini iyi analiz eden Jokeyinin de katkıları ile olayı daha baştan bitirmişti işin doğrusuna bakarsanız.

Bu arada tahminci arkadaşlarımız ve televizyonlarda Gel gelcilik yapmakta olan diğer gruptaki bilinen kişiler acaba bu safkanı nerelerde önerdiler de bu atın ganyanı nasıl olupta ( 10.80 ) verdi işte aslında bende bunu anlayamadım doğrusu.. Yarışta koşan diğer atlarımı soracaksınız ? Bakın yarış 1400 metre sentetik pistte koşuluyor ve ( 1.24.98) ile bitiyor ve diğerleri bu derecenin altında koşuyor ise buna ne yorum gerek’ nede, forum !..

Sakın unutmayın ? O BİR….; MİL’ER..

Tali Çalbatur’ adına koşulan buradaki mücadelede sizlere bir önceki yarışta anlattığım olay bir kere daha yaşandı farklındamısınız ? Yarışı sonuncu bitiren “Kar kız” startla birlikte hızlandı, hızlandı ve yarışta beyaz bayrak ayna yapayım derken işte o hız girdabında ilk kendisi boğulup gitti ne yazık. Onu hep yakından takip eden “Valley Of Flowers” yarışın sonlarında gelip ondan numarayı alıp bir anda “3 boy” fark yapınca işte burada yine yarış bitmişti !

Atomıc Blonde ile H.Karataş sonlarda çok istedi, çok uğraştı ama atı alan Üsküdarı çoktan geçmişti. Hani son 200’lerde alınmış olan o’ 3 boy fark vardı ya’! işte o nedenle bu yarışı kazanan “Velley Of Flowers” oldu ! Bana göre bu kısrak (1200 ila 1600) metrelik Sentetik kum yada Çim pist yarışlarında hep bir yerlerde olur. Kısacası bence tipik miler bir safkan bu, ama sonraki mesafeler için çok iyi koşar falan demek sanırım biraz hayalcilik olur.. Ancak Atomic Blonde mesafe konusunda burada geçildiği rakibinden çok daha şanslı olacaktır yani uzayan her metre bu safkan için bir avantaj olur aklınızda bulunsun..

ŞANSINIZ BOL BAHTINIZ AÇIK OLSUN

NOT….; Cumartesi yazı konumuz İzmir'in şirin sahil kasabası Mordoğan ilçesindeki; KÜLHANBEYİ GANYAN BAYİ’ olacak.

Okursanız sevineceğim selam ve saygılarımla ( H.D )

İZMİRDE PERŞEMBE BANKOM

Çok formda olan ve son yarışlarında da beğenimi kazanan BALBANU olacak. Son Kısa Vade yarış performansını tekrarlaması bugün bizi sevindirir günün BANKO ismi olur. 

1.Altılı

7,2,3  /  1.3.2.4.10  /  1.6.2.8.10.11  /  1.3.2 /  2  /  1,3,5,4

2.Altılı

2  /  1,3,5,4  /  2,10,11,1  /  1,2  /  3,11,1,2  /  8,9,1,2,3

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR