BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN’MU ?

Ülkeler ve bir takım inanışlar vardır, "yıl başı yortusu" yada "paskalya" genellikle hristiyan inanışları arasında önemli DİNİ' günlerdir ! Yıl başlarında beklehem yıldızının gökyüzünde görünmesi ile mesih İsa'nın varoluşu inanışı ile paskalya günlerinde ise yine Mesih İsa'nın ölümden üç gün sonra yeniden yer yüzünde görünmesi ile ilgili olanıdır..

Buraya kadar bizim yaşadığımız dünyadaki en önemli iki Dini inanıştan biri olan Hristiyanlık hakkında topladığımız bilgilerden yola çıkarak sizlere çok önemli bir konu hakkında azda olsa bir fikir aktarmaya çalışacağız.. Evet iki önemli inanış vardır Dünya üzerinde birisi Hristiyanlık diğeri ise İSLAM !

Nasıl yıl başı yortuları var ise paskalya var ise bizlerin nüfus kağıtların da yazdığı gibi Dini inanışı İSLAM' olan ülkelerde de bir takım bayramlar vardır ! Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı İslam dinindeki önemli bayramlardır. Bunların neden kutlandığını yazmak istemiyorum çünkü zaten sizlerde en az benim kadar konuya hakimsiniz farkındayım bu neden ile lafı da fazlaca uzatmak taraftarı değilim işin doğrusu. Laf ola beri gele şeklinde yazmak bizim işimiz olmadı ve olmayacak ancak bakın bu önemli günlerde bir HATA' içinde olan arkadaşlarımızın sayıları her gün ve her DİNİ' bayramda artmakta !

KUTLU OLMASIN..

Baştan bu yana yazımın içinde sizlere konuyu iki önemli din üzerinden örneklerle anlatmaya çalıştım elimden geldiğince.. Bir Amerikalıya sorsanız size iki önemli Bayramdan söz edecektir; "Noel" 25 Aralık'ta başlar "4 Temmuz" ise Ulusal bağımsızlık günüdür Ancak bunların her ikisi de, farklı bayramlardır! Biri Dini bir bayramdır diğeri ise Milli bir bayramdır.

Şimdi konumuza bir başka açıdan bakalım Milli bayramlar bir ulus için KUTLU' olanlardır Dini Bayramlar ise MÜBAREK kabul edilen günlerdir!

Siz hiç 29 Ekiminiz Mübarek olsun yada 23 Nisan çocuklarımıza Mübarek olsun diyen birini gördünüzmü ?

Bakınız bu durumda bizler gerek normal yaşamlarda gerekse sosyal platformlarda birazda kendimizce ENTELEKTÜEL' bir söylem amacı ile Dini bayramlarda mesaj ve paylaşımlarda bu hayatı yapıyor ve Ramazan bayramınız KUTLU olsun yada Kurban bayramınız KUTLU' olsun gibi bir söz ediyoruz !

Bu geleneklerimize ve gelecek kuşaklarımıza yanlış bir yaklaşımdır. Dini bayramlarda çocuklarımıza iyi örnek olabilmek amacı ile doğru olanı yapalım ve onlardan gelecek NEDEN' sorularını bilgimiz ışığında DOĞRU' şekilde yanıtlayalım olmazmı ? Milli Bayramlarımızda KUTLU' olsun kelimesi nasıl DOĞRU' bir anlatım ise bu özel günlerdeki doğru anlatım ise KUTLU değil.. "MÜBAREK"olsun şeklinde olmalıdır ! Evet değerli okurlarımız; BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN..

ATÇILIĞIMDA NE OLDU ?

Şimdi dönelim aslı işimize. Sizlerin de takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz hafta atçılığımız adına çok önemli bir gelişme yada çok önemli bir yarış olmadığı için. Perşembe yazımızı okuduğunuz şekilde biçimlendirdik. Umuyoruz en azından gelecek kuşaklar için bir faydamız olur. Neyse bu programda İzmir ilimizdeki yarışlara baktığımızda mevsim itibari ile çok ender yaşanacak kadar kalite bir program ile birlikte olacağız. Zorlukları da, olan bu program üzerinden, umuyoruz şansımızda yaver gider ve sizlere daha faydalı yardımlarımız olur bu geceki İzmir yarışlarında ŞANSINIZ BOL BAHTINIZ AÇIK OLSUN

İZMİR’DE PERŞEMBE BANKOM

Evet şimdi geldik gecenin bankosuna. Bana göre çok beğendiğim son iki ( KV ) yarışını tekrarlaması halinde buradaki rakiplerini güle oynaya geçmesi gereken formda safkan ; NEOS’ yarış içinde bir aksilik olmadığı taktir de benim BANKOM

1.Altılı:

11 / 1 / 7 / 1,2,5,7,9,4,6 / 3,2,4,6,8,5,7 / 1,2

2.Altılı:

1,2,5,7,9,4,6 / 3,2,4,6,8,5,7 / 1,2 / 5,6 / 1,3 / 2

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR