REKLAM SLOGANLARI VE AT YARIŞLARI

Uzun yıllar önce çok hoşuma giden ve bana göre her tarafı yaratıcılık kokan aynen şöyle bir reklam sloganı duymuştum; ( AL ELİNE KUPONU ARA NALKAPONU) bence süper bir slogan !

Ünlü bir jokeyimizin de reklam yüzü olarak kullanıldığı Halis Karataş bir nal ' reklamıda hiç fena sayılmaz. Slogan ise şu ; "SAHA DA İZ BIRAKIR" Olay tamamdır ! Yaratıcılık var, anlam var ve vurgu var..

At yarışı organizatörü kurumun atlarla konuşmaya çalışan İnsanları konulu reklamı bize saçma gelse de, çok üzerinde durmadık amaaa ! Örneğin benim çok garip karşıladığım bir aygır reklamında diyordu ki;

Favori çıktığı Gazi koşusunda 4. Olan…Bu ne be abi, yaa aygırı yüceltecekmisiniz? Yerecekmisiniz? yahu saçmalık işin açıkçası.. Metni yazan arkadaşlar sanırım ya anlama yada anlatma özürlüymüş buradaki aygır reklamında. ancak bir de günümüze bakar isek durum daha da vahim;

BU GAZETENİN YÖNETİCİLERİ KİMDİR ?

Şu sıralar yarış aralarında bir “Spor Gazetesi”nin reklamları, dönmekte söz konusu Reklamın sunumu da aynen şöyle; (TAMAMI ORİJİNLİ) bu ne? baba şimdi yahu.. Yani Orijin dediğin atların kan hatlarını anlatan bir durum, koşacak atın Anne ve Babası olan biten iyi ama bu sloganda kim neyi anlatmaya çalışıyor ? Yoksa Jokeylerin falan mı, orijinlerini yazacaksınız? yada yerel komiserlerin ? Nedir kardeşim anlatmaya çalıştığınız ? sizde diğerlerinde olmayan ne var?

Bence çok net ve açık bir durum var ortada söz konusu Gazete nin editörü yada reklam müdürleri falan yetkili kişiler diyelim. Çok açıktır ki bu arkadaşlar (at yarışlarını hiç bilmiyorlar) sanırım bir yerlerde duydukları bu terim hoşlarına gitmiş olmalı ( ORİJİN ) onu kullanmışlar ve sanıyorlar ki Gazeteteleri at yarışı falan değil de aslında (FB, GS yada BJK) haberleri yaptığı için satıyor.. Şimdi biraz ciddi olalım mı?

VARMISIN İDDAA'YA?

Yok kardeşim bu iş öyle değil yok birader bu iş hiiiç öyle değil yok bey efendiciğim yoook senin sandığın gibi değil bu iş ! Bak ne diyeceğim sen Gazetenden "BELEŞ" at yarışı bülteni çıkartmayı bırak bakalım durum ne olacak ? çok net ve açık yazalım bunu bu gün "100 satıyor" isen at yarışını basma yarın "20 bile" satamazsın !!

Bak sayın müdür, Genel müdür, Editör bey şu an sen o Gazete sayesinde belli bir maaş alıyor isen bu kesinlikle At yarışları sayasind e, bunu iyi bil.. Ve lütfen at yarışlarınada gereken ilgi ve alakayı göster olmazmı ? böyle saçma sapan reklam Sloganımı olur yahu (TAMAMI ORİJİNLİ)' ne anlamda allah aşkına.. Yediğiniz kabın kıymetini bilin lütfen. Odacıya, modacıya falanda. Tahmin sütünü açmayın olmazmı!!  yarış sever size gülmeye başlar ise bakın bunun geri dönüşü yoktur..

"ORİJİN"Cİ, KARDEŞ LÜTFEN !

Bir zamanlar Gazetelerde at yarışı sayfalarında editörlük yapan bir İstanbul’un bir şişmanı vardı bildiniz mi ? biz dedik ki bu şişko arkadaş yaşamayan hayatta hiç olmayan kişileri tahminci olarak at yarışı sayfalarında tahmin sütunları açıyor şu, şu ve şu arkadaş gelsin medyanın ve yarış severin karşısına çıksın bizde bu yazdıklarımızı yiyelim sahanın ortasında dedik. Sonuçta şişko kardeş “emekli oldu” sahalardan..

Şimdi size sesleniyoruz arkadaşlar at yarışı sizin Futbolunuzdan daha ciddi ve çok ama çok potansiyeli olan bir spor dalıdır (bu zor günlerde) maaşlarınız sizlerin hesaplarına yatabiliyor ise bu sadece ve sadece. At yarışları nedeni ile olmaktadır. Sizler gibi birkaç Spor Gazetesi nedeni ile ülkemizde kapatılmış bir çok At yarışı bülteni var biliyormusunuz? Sizler; “BELEŞ” bülten veriyorsunuz ya olay tamda bu..

Satış sayılarına ve nedenlerine bakın sonuç acıda olsa gerçek olarak karşınıza çıkacaktır. Bilginize arz ederiz sevgi ve saygılarımızla.. Valla bizden söylemesi sonuçta emeklilik için daha erkendir sizler için değimi? ..ŞANSINIZ BOL BAHTINIZ AÇIK OLSUN

CUMARTESİ İZMİR BANKOM

Bana göre bu yarıştaki rakiplerden birkaç adım önde olan formda ve kalite safkan ; ALAŞYA olacaktır yarış içinde bir aksilik olmaz ise kolay kazanır Banko.

ALTILIM

1,3,4,8,11,12 / 2,3,4,6,7 / 2,3,4,6,9 / 2,6 / 1 / 2,9,6

 

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR