GEÇEN PERŞEMBE İZMİR’DE ?

( ÇILDIRMAYA AZ KALDI )

İnanın bana “ÇOK KIZDIM ” yapılanları çok garip karşıladım ve sadece olanları izledim.. Sonuçta sadece ama sadece yapılanlar sonrası notlar aldım!! Çünkü basitti ve komikti.. Biz ve bizim gibilerin yiyeceği, yutacağı işler değildi yapılanlar..

Önceki yarışlarında “Açık yarış” atlarına, kafa tutan! Ya da bırakın kafa tutmayı yanlarından istasyonsuz geçen Daha sonraki idman sabahlarında, yaptığı yarışlar sonrasında son derece iyi görüntüler veren geçtiğimiz Perşembe gecesi koşacağı rakiplerden ise gerek sınıf olarak gerekse form durumu olarak birkaç gömlek daha farklı ve iyi durumda olduğunu bildiğimiz bir FAVORİ’ safkan koştuğu yarışta zar zor tabelada yer bulabiliyor yarışı hiç koşmadan kaybediyor! İse’ biz buna ne diyeceğiz?? ne yapacağız ? ne yazacağız..

İngiliz atı bir yarış ara ile (4 yada 5 saniye kötü koşarmı?) Yarış içinde atın sevk ve idaresini bu kadar kötü yapabilen Jokey yada aprantiler bu meslekten nasıl para kazanır ? daha sonrasında nasıl olupta binecek at bulur ?  

BİZ YAZARIZ… YÜZSÜZLER OKUR…

Yaşı 56’ya gelmiş ( 36 )’ yılını sahalarda yaşamış bir at yarışı Gazetecisi ve eski bir Jokey menajeri olarak sadece ama sadece bu duruma gülüyorum.. Size geçen Perşembe hangi yarışı hangi ayakta neler yaşandığını yazmak bile istemiyorum çünkü atçılık, yarışçılık yazarlık çizerlik bir yana ben son birkaç yıldır sadece. Arada atçılık ile ilgili yazılar yazan genellikle at yarışı müşterek bahislerine belli bir bütçe oranında katılım yapan, sıradan bir vatandaşım.. Ancak bu yaşananlara sessiz kalmak!! bence bunca yıla ve bunca emeğe yazık etmek olur. Meslek terbiyesine de, ters düşer diye düşünüyorum..

SAHTESİ VAR !

At yarışı ve; (SAHTECİLİK ?)

Gazetelerin çoğunda hayatlarında koşar durumda bir yarış atı görmemiş bir çok isim ve kişi At yarışı Tahmincisi olarak lanse edilmekte.. Yada şu an yaşamayan yani ( ÖLMÜŞ) ‘ kişilerin adı ve isimleri kullanılan birçok yayın organıda var ! Olmayan Bültenler marifeti ile ülkemizdeki ay artışı organizatörü kurumdan ( TJK) REKLAM DESTEĞİ’ alan kişi yada kişiler var.. İki satırlık reklam karşılığı bu kurumun yaptığı tüm hataları ( Yanlışları ) görmezlikten gelenler piyasada öyle çok ki saymakla bitmez! Baksanıza beleşe At yarışı Bülteni veren her Gazetede bir kenarda bu kurumun tanıtımı yok mu ?

En iyi ihtimal ile Atı, At yarışını hiç bilmeyen eline (At yarışı bülteni alıp “ben” At yarışı yorumcusuyum) diyen İnsanlar şu anda ayrıca birde “Özel ücretli sitelerde. At yarışı tahminciliği ile geçimlerini sağlamaktalar. Bir farkla;

 “Alayı SAHTE !”

İnanırmısınız yaşamı boyunca bir kediyi alıp sevmemiş. Birçok isim var şu anda yarış pistlerinde at sahibi olarak görünmekte bu insanlar, inanın bana üzerlerine koşan atların bir gün olsun gerçek yaşamda yüzlerini bile görmemiş. Forma renklerini bile bilmeyen insanlar bunlar..

Sadece isim olarak varlar; HEPSİ BU.. Üst başlığımızda neden SAHTECİLİK DEDİK ? İŞTE SİZE GERÇEKLER !

SAHTE YARIŞ..

Geçtiğimiz Perşembe gecesine gelince; İzmir ilimizde koşulan “2 Altılı Ganyan”a, dahil yarışlar sadece koşuldu ve kesinlikle bu yarışların ( 6’sıda ) SAHTE YARIŞLARDI.. Yarış koşulmadı sadece kayıt edilmiş atların isimleri sahadaydı ve sadece bu isimler nedeni ile birileri; PARA KAZANDI…

Kimlerdi ? Nasıl becerdiler bunu bilmiyorum!.. Ancak yaşanan buydu ve bu olay atçılığımıza da İzmir’imizede HİÇ’ AMA HİÇ YAKIŞMADI.. Şimdi bir yerlerde salla başını al maaşını mantığındaki arkadaşlar daha net olarak anlaşılmıştır değimli varmı at yarışı medyasında bu konuda “TEK SATIR YAZAN”  ? yok değimli?? Kediler aslanları nasıl boğdu gördünüzmu.. Evet akıllarımı yetmiyor yoksa bir yerlerden olay çıkarlarınamı dokunuyor ne dersiniz ? NEDEN YAZAN YOK ?

HİÇ OLMADI BEYLER ! HİÇ OLMADI..

Bakın arkadaşlar, şu an sahada ben; Antrenörüm, menajerim yada At sahibiyim diyen bir çok kişi; Daha anne babasında; “Vitamin”ken, biz sahalarda emek harcıyorduk !! İmza antrenörlerini, yüzde bire imza atanları. Sahte at sahiplerini iyi bilir iyi tanırız..At yarışının bileni varmı? derler ya’ işte konu bunlar ise ve içinde tatlı su kurnazlıkları barındırıyor ise, olay bize ters gelir ve Allahın izni ile biz yazarız yüzsüzlerde okur!..

Geçtiğimiz Perşembe gecesi İzmir’de koşulanlar ise at yarışı değil resmen fır döndüydü arkadaşlar. At yarışının bu konularda bal gibi; “BİLENİ VAR ! ”ayrıca Allahın izni ile;

GÖZÜM İLE GÖRDÜĞÜM HİÇ BİR ŞEY BENİ KORKUTAMAZ!  ŞANSINIZ BOL BAHTINIZ AÇIK OLSUN”

İZMİR'DE PERŞEMBE BANKOM

Umuyorum ciddi anlamda (GERÇEK AT YARIŞLARI İZLEYECEĞİMİZ BİR GECE OLSUN !!) Daha önceki “1200” ve “1400” Metrelik bu pistteki yarışlarına baktığımızda. Bu kezde yine aynı pistte 1600’ olarak koşacağı mesafeyi ( 1.42 ) ‘ Civarında, bir derece ile yapacağını varsayar isek “ADEM AĞA” için yarış içinde bir aksilik olmaz ise kolay yarış olacaktır Banko..

1.Altılı;

6,1,2 / 6 / 7 / 1,3,2  / 1,2,3,4,8,6,5 / 7,4,11,9,3,1,6

2.Altılı;

1,2,3,4,8,6,5 / 7,4,11,9,3,1,6 / 1,6 / 2,5,3 / 2 / 2,7,3

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR