PAZAR DİŞİ VE EREKEK TAY DENEME KOŞULARI…(İstanbul)

Safkan bir İstanbullu olmama karşın çok uzun yıllardır İzmirde yaşamakta olan bendeniz geçtiğimiz Pazar evdeki PC’ başındaki yerimi aldım ve Memleketimin yarışlarını PC’den ama aynı anda TV’den izlemeye başladım;

ÖNCE “ERKEKLER” KOŞTU..;

Bana göre olabilecek en normal sonuç oldu ve gerçek pilotunu bulan Halis Karataş “FİNAL DANCE” sonlarda rakiplerine hiç şans tanımadan kazandı. Son iki yarışın galibi “Sigoş” bu kez giriştiği zorlu mücadeleyi ikinci tamamladı. Ama sanırım’ ona, son iki yarış ağır gelmiş. Ben safkanı pekte beğenmedim işin doğrusuna bakarsanız. Uzayan mesafede bu ikili her an bozulabilir demedi demeyin …

Gelelim bu yarışı anlatan arkadaşımızın yarışın sonlarında nasıl “kekeme” olduğuna !!

Arkadaş yarışta start veriliyor sanırsın ki yarış bitiyor sen bağıra çağıra bir heyecan içinde anlatımlara başlıyorsun. Yarışta karşı düzlük koşuyor sen yine aynı anlatım derdindesin ama sürekli olarak atları yanlış anlatıyorsun. Arkadaşım sen şu yarışı bir daha izle bakalım bize hak verecekmisin yarışa hakim olmuş kolaylamış Atın adı ile arkadan gelmeye çalışan atın adını karıştırıyorsun Ohaa’ ama yani ne iş yaparsın sen be ‘ birader ? Sen bu mesleği yapıyorsun diye para almıyormusun ? Eee sorun ne kardeşim bize doğru dürüst yarış dinlemek ve izlemek istiyoruz lütfen işini yap arkadaşım Lütfen..

Bu arada yarış bitmiş “Final Dance” kazanmış “Sigoş” ikinci kalmış bitiriş dereceside ( 1.35)’ olmuştu.. Bakın laf aramızda kalsın bu yılki Gazi aynen böyle biterse kimse şaşırmasın olurmu.. Diğerleri bir ileri gider iki geri gelir ama öndeki (bu mesafede) ikili zor bozulur zooor.. Ancak uzayanlara ( 2100 yada 2400 gibi ) bakacağız aman dikkat!

“DİŞİLER”DE, MÜŞTEREK BAHİSLERİ ALLAH KORUDU..

Yarış öncesinde kazanacak atı bulmanın çok ama çok zor olacağı belliydi. Ama yarışı kazanıp yarış severi kurtarmış olan “SECRET POWER” sahaya tırnağından geleni koydu ve ( 1.37 ) ile bariyer dibinden gelip yarışı kurtardı.. yoksa maazallah ortalık yangın yerine dönecekti..

Arkadaki mücadele için ne söylenir bilmiyorum ancak bu seneki kısrakların Gazi günü söz konusu yarışta iş yapmaları hayli zor bakın bu kesin. Erkekler aynı mesafeyi ( 1.35)’ile koşuyor aynı gün arada 2 saniye kadar fark oluyor ise yandı gülüm keten helva..2400 metrede o fark ne olur varın siz düşünün artık!..

Neyse dişilerin buradaki mücadelesindeki tabelada yer alan diğer kısrakların “Ganyan”ları hiç dikkatinizi çektimi ? Tabelada 3 tane 50’lira civarında kısrak yer aldı..Valla dikkat etmedim diyorsanız biz yazık bir göz atın isterseniz. Yarıştaki favoriler nereye koşmuşlar birde onu düşünün olmazmı? “Yok. yook” dişileri silin kafanızdan bu yılda bir Dişi tayın “Gazi” falan, kazanacağı yok.. şimdi önümüzde. Erkeklere “Sait Akson” ve dişilere “Kısrak koşu”ları, var Erkeklerinki kolay ama dışılar için şimdiden Eyvah eyvah derim..

NOT…; Bu arada Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ? Geçtiğimiz Pazar İstanbul yarışlarında birde yabancı konuk Jokey vardı !

STEPHEN JON DONHOE..

Günün 7.koşusunda “Mıdhunter” boyun farkı ile bu yarışı üçüncü bitirdi sonraki yarışı ise Dişi Tay deneme koşusuydu ve burada yarışın hiçbir yerinde görünmedi kimseyede zararlı olmadan yarışı “Hıdden Money” isimli safkan ile (13)’ sırada bitirdi..Kimdir nedir ? nerede at biner nasıl bir kariyeri vardır ? Canlı yayınlarda bu konuk Jokey ile bir söyleşi falan şöyle dursun adamın kim olduğunu bile anlatan kimsede olmadı.. Gerçi bu arkadaş daha önceki dönemlerde de, ülkemizde at binmişti ama yinede bilmeyenlere tanımayanlara bu tanıtım yapılmalıydı bence. Adam geldi; “Kemal kurt” Ekürisinin atlarına bindi ve gitti hepsi bu.. Neyse sizlere her zamanki dilerlerimiz ile bu haftada..; ŞANSINIZ BOL BAHTINIZ AÇIL OLSUN

CUMARTESİ İZMİR BANKOM..

Alışa geldiğimiz kalitedeki zor bir proğram buna karşın yinede ben sizlere koşacağı rakiplerden daha iyi durumda olduğunu izlediğim ÖKEHAN’ için yarış içinde bir aksilik olmaz ise kazanır diyorum Banko..

1.Altılı..
1,5 / 4 / 1,3 / 10,3,4,1 / 2,11,7,1 / 1

2.Altılı;

10,3,4,1 / 2,11,7,1 / 1 / 3,5 / 1,7 / 2,7,4,6,9

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR