MEVZU NE ?

Acaba şimdi bu ülkemizdeki at yarışı organizatrü kurum kamu yararına kurulmuş ve KAR’ amacı gütmeyen bir yapıda olduğuna göre GAZİ’ gününe özel MEVZU BAHİS DEĞİL’ Arkadaşlar gelin bu güne özel altılı ve diğer GANYAN’ oyunlarını 1 liralık sembolik bir rakam ile oynayın DERMİ ?

MEVZU BAHİS DEĞİL’ ya, der mi der, yani.. ( Demezler kimse tuhaf karşılamasın ama maalesef durum bu ) Bakın ortalık yere bu tür sloganlar ile çıkacaksanız bunlar lafta kalmayacak. Yapın görelim ! Önümüzdeki Pazar ( 3 gün sonar ) isteyen yarışlardaki ( Sadece kazanacak yada tabela yapacak atlar için ) dağıtılacak tüm yarış ikramiyelerini hesaplasın..

KİM ZARARDA ?

Karşınıza çıkacak sayısal rakamlar sizleri hiş şaşırtmasın sonuç olarak bu gün ülkemizdeki at yarışı organizatörü olan bu kamu yararına kurumun ZARAR’ günüdür.. Gelir ile gider arasında korkunç uçurumlar olacaktır buna birde söz konusu yarıştan bir gece önce yapılacak GAZİ BALOSU’ giderlerini de eklerseniz rakamlar içinde bulunduğumuz bu zorlu günler için daha da TRAJI KOMİK’ bir hale gelecektir.. Aynı gün koşulacak yarışlardan 3 tanesi (GR 1 3 tanesi GR2 ) olunca diğer yarışlar kimi ne kadar ilgilendirecek ? bunu konuşmaya bile gerek yoktur işin aslına bakacak olur isek..  Ancak yapılacak her türlü hesaplamada kim zararda çıkar bu işlerden biliyormusunuz ? Sadece ve sadece (TC DEVLETİ)..

YARIŞ SEVER İÇİN “MEVZU” NE ?

Aslında at yarışındaki ilk ve en büyük hedef az para ile çok para kazanmak ve sonrasında ise bu işi zevkine katılımlarla devem ettirmektir..By yarış severin hedefidir kimine göre ONLARIN OYUN larını bulmaktır Kimine göre ise olmayacak atların kazanacağı bir günde parayı götürmektir amaç.. Birde işin diğer tarafına bakalım mı hani MEVZU BAHİS DEĞİL’ diyenler ne durumda acaba ?

Masraf gösterilen harcamalar, dağıtılan ikramiyeler kimin parasıdır ? Bu sorununda yanıtı çok net ve açıktır..; “YARIŞ SEVER” Söz konusu günde Hipodromlarda yarış severe açık olarak yapılacak her türlü sunum,  yine. Yarış severimizin paraları ile yapılmaktadır ( bir külah dondurma yada bir döner durum yanın da ayran vs gibi ) ülkemizdeki at yarışı organizatörü kurumun nereden nasıl bir geliri vardır ? Gelir sadece yarış severin katılımları ile havuzda birikmiş para evet işin aslı faslı bu!! Şimdi; soralım mı bu kuruma ?  MEVZU NEYDİ ? 

Sanırım bu yazımızda biraz gerildik ( Ortamı biraz daha rahat ve huzurlu bir hale getirmek için ) gelin şimdi konumuz ile hiç alakası olmayan bir tarihi gezi ile bu yazımıza devam edelim;

”İZMİR SAAT KULESİ”

İzmir Konak Meydanı’nda hemen valilik binasının ön tarafında bulunan şimdilerde daha ziyade yaşlı ve çocukların kuşlara yem verdikleri yada gençlerin bir İzmir anısı olsun diye resim çektikleri Konaktayız şimdi. Şehrin sembolü olan saat kulesi, Sultan 2. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yılında inşa edilmiş. 1901 yılında şehrin valisi Kamil Paşa tarafından yaptırılan kulenin saati de Abdülhamid’in dostu olan Alman İmparatoru 2. Wilhelm’in hediyesiymiş. Türkiye’deki saat kuleleri arasında zerafetiyle öne çıkan yapıda yer alan tuğra ve Arma-i Osmani tarih kazıyıcılar tarafından kaldırılmış.

Ancak ilk elime geçtiğinde beni bile şaşırtmış bir başkada olay var sanırım bir çok insanımızın bilediği ! Efendim saat kulesinin yapımı sırasındaki ilk çizimlerden sonra söz konusu kulenin yapılması için iki eser öne çıkmış ve sonuçta ise bu günkü saat kulesinin yapımı konusunda karar alınmıştır.. İsterseniz hep birlikte bir göz atalım; ŞANSINIZ BOL BAHTINIZ AÇIK OLSUN

PERŞEMBE İZMİR BANKOM

Bana göre buradaki rakiplerle her zaman bir adım önde olarak mücadele yapacak olan NAL DÖKENLİ yarış içinde bir aksilik olmaz ise kazanmaya çok yakındır Banko..

Altılı;

9,3,1,2,10 / 2,3,4,5,6,10 /2,5,4 / 2,4 / 1,7 / 5

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR