HAYDİ GEL KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM FADİMENİN DÜĞÜNÜNDE HALAY ÇEKELİM !

Bir yarıştan sonra Jokey yada Aprantiye (Prodesto ya neden olmaktan) Ceza veren ancak yarışı değiştirmeyen.Zihniyet ile yönetilen İzmir at yarışları Yerel komiserleri için ben nasıl yorum yapayım??

3 numarada ARBEDAŞ isimli atın aprantisi Muharrem OK, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden ve protestoya neden olduğundan savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması aynı tarihte alınmıştır. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (c) bendi gereği 7 (yedi) gün süreyle sanat icrasından geçici men cezası ile cezalandırılmıştır

Bana en çok sorulan soruların başında şu gelmektedir.

İzmirli dili ile yazmaya çalışır isek..; BİLADER KAFAYIMI KIRDIN ? YIL OLMUŞ 20019 SEN YAZIYORSUN 1819 OHA' BE.. At yarışı ile bunların ne alakası var diyecek olursanız ise işte en büyük yanlışı burada yaparsınız.

Çünkü; At yarışında da, olay aynen böyledir ! Geçmiş performanslar geleceğe ışık tutar yeter ki siz bu veriler dışında iyi de yarış izleyip, öndeki atlardan ziyade. Geride kalan atları izleyin. Neden, geride kaldıklarını çözmeye çalışın..Çalışın ki gelecekte o' yarışta geride kalanlar. Bir sonraki yarışlarında sizlere kazanç olarak geri dönsün..

GEÇMİŞE BAK GELECEĞİ GÖR !
Geçmişte sahaya çıkan her tayı potaya uçan Gazi koşularında rekorlar kıran bir takım eküriler vardırki, şimdilerde Maiden yarış bile kazanmak hayal olmuştur kendilerine ? Birde neredeyse atçılarımızın tüm dünya ülkelerinden aldıkları yeni kanlar, bir türlü istenilen sonuçları vermez. Aranan o'büyük şampiyon atlar bir türlü sahalarda boy gösteremez ? Kimine göre bir ülkenin atçılıkta 100 yıl (Bir asır) geçirmesi gereklidir ki çitayı üstte taşısın..Garip ama gerçektir; Bizim elimizdeki kayıtlarda, belge vede çok sayıda resimlerde söz konusu verilen süre çoktan aşılmıştır da,nedense hali hazırda birileri ülkemizdeki atçılığın, başlangıç tarihi olarak 1950 yılını baz almaktadır !


OKUMAK YAŞAM DERSİ GİBİDİR..
1071'den çok önceleri yazılmış bir tarihi gerçek vardır. Çağ kapatıp, çağ açan Fatihler vardır! Söz konusu ırkın kan hattında. 600 yıl yöneticilik yapmıştır Dünya ya! Ama kimseye gel benim KÖLEM OL dememiştir, bu ırk. işin kötüsü ise günümüzde aynı ırk. Aynen geçmişte olduğu gibi bir takım Medya patronları, sanayiciler ve para babaları tarafından KÖLE edilmeye çalışılmaktadır! Ancak bu ırka ne zincir vurulur nede köle olarak tutulabilir. Ama ne tuhaftırki atçılığımızda olduğu üzere, atçılık tarihimizde nasıl 1950'den başlayarak yazılamaz ise Türk tarihi'de 1923'ten başlayarak yazılamaz..

Evet şimdi birkere daha İzmirlice yazalım; BİLADER BU PAZAR EZBERCİLİĞİ BIRAKIP İKİ SATIR KİTAP OKUMAYA NEDERSİN ?


İZMİR DE PAZARIN BANKOSU ( MEMDUH AĞA) OLUR..
Cezası biten uyumlu Jokeyi ile start alacak olan sabah idmanlarındaki formda görüntüsü ilede dikkatleri çeken klas safkan MEMDUH AĞA yarış içinde bir aksilik olmaz sie kazanmaya çok yakındır.Banko


Tahmin:

4,3,2,5 

1,5,3 

1,2 

4-TEK 

1,4 

Hepsi

Pin It

Yorumlar  

#2 Hayati Edem 11-02-2019 20:01
Altılı tutmuş iki misli daha ne derdin var Semi kardeş..
#1 Semi 10-02-2019 14:18
Altılı ganyanda ikinci ayakta neden 2 numarayı vermiyorsun insanları şaşırtıyorsun

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri