rokettube

İZMİR'DE HİPODROMA GİDEMEZSİNİZ !

Hepinize mutlu pazarlar. Bana birileri sorsa İzmir'in neyi meşur diye RAKI, BALIK, DENİZ, BOYOZ ve birde ülkemizin en Güzel kadınları ve DEMOKRASİ'nin beşiği derdim. Ama en önemlisi de, bence İzmir halkının çok ama çok sevdiği hafta sonları, yaz kış yada bahar hiç fark etmeksizin Çoluk çocuk uğrak yeri olarak belirlediği at yarışları !

İzmirliler Hipodroma yada at yarışına gitmezler bunu biliyormusunuz?...Hava alanından, en kolay ulaşım olarak bineceğiniz. Metro hemde giriş kapısına kadar olmak şartı ile sizi Hipodrom'a getirmez ! Bunu biliyormusunuz ? BURASI İZMİR’DİR


Haydaaaa' dediğinizi duyar gibiyim şu an.. Evet aynen de, anlata geldiğim gibidir. Çok samimi olarak,dedelerden gelme bir İstanbullu olmama karşın İzmir’e özel hayranlıkla izlediğim bir durumdur bu. Çünküi yaşadığımız bu anlarda bile süre gelen söz konusu durum bu ilimize özeldir. Metro’ya bindiniz Hipodroma gidecekseniz sizin ineceğiniz durağın adı ; (KOŞU)' dur !..Metro da' Hipodrom durağı yoktur.. çünkü KOŞU' durağı vardır! İzmirliler at yarışını’ çok sever çoook’ taa; 1856’tan beri bu böyledir!


SATILIK "TAZILAR" VE ZAVALLI "TAVŞANLAR"
Yolda yürüken bile, aklıma geldikçe gülüyorum şu ülkemizdeki at yarışı organizetörü derneğin yaptıklarını hatırladıkça. Çim pistleri yarışlara açıyor, sonra da maaş'a bağladığı at yarışı yazarlarına eleştiri yaptırıyor. ( Anaaa ) bu pistte yarış olmaz kaldırıp yerine SENTETİK PİST yapalım diye..

Laf aramızda, bu proje yapılabilir ise kimbilir neler nerelere inecek? Gerçi şu an rütin işçi alımları bile yapamayan bu dernek bu işleri nasıl yapacak buda tartışılır. Allahtan bu tür kararları alma yetkisi şimdilerde bu derneğin tekelinde değil işin aslına bakarsanız..


KOMEDİ GİBİ ETKİNLİKLER..
Yine aynı organizatör dernek İstanbul dışında bir etkinlik yapıyor, ( Adana ) işin tuhaf tarafı yine yanında maaşlı at yarışı yazarları var ! sizin anlayacağınız TAVŞANA KAÇ TAZI'YA TUT Politikası aynen devam ediyor ama bir farkla. Çok ama çok komik durumlara düşen bu dernek Şirinyerdeki Kargaları bile gülmekten öldürecek sonunda, kendin pişir kendin ye diyeceğim yapılanlara ama bunları yiyende kalmadı. Çünkü bu köfteler artık bayatlamış durumda 1950’den beri süre gelen, ancak ne yazık ki atçılığımız adına tek olumlu adım atmayan Sadece asli üyelerine hatırı sayılacak hizmetler sunan, söz konusu bu dernek ve son aylarda dirsek temasında olduğu bir başka atçılık derneği Özelleşmeye karşı yaptıkları planlarda bakalım ne kadar başarılı olabilecekler.. Yıllardır süre gelen bu düzen aynen devam etsin ve olay eskilerin tarifi ile AYNI HAMAM AYNI TAS’olarak sürebilsin..


İZMİRDE PAZAR İÇİN BANKOM; ( JUNGLE MAN )
İzmirdeki son yarışında İzmirin kaba sayılabilecek kumunda 1600 metreyi (1.40) gibi hatrı sayılacak bir derece yaparak kazanmayı başaran, idman durumu ve ahır bakımı hayli iyi olan JUNGLE MAN kendisini iyi tanıyan jokeyinin de katkıları ile yarış içinde bir aksilik olamaz ise bence kazanmaya çok yakındır Banko..


Bol şanslar


Tahmin..;

1,2,3,4,5,7,9 

5,2,8,3,1,6 

4-JUNGLE MAN 

1,13 

4,2,1 

5,7,9

Pin It

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri