YAŞASIN YENİ SEZON AÇILIŞLARI..
Ne zaman kapandı ? bu tartışmaya açıktır ama Başta İstanbul olmak üzere bu hafta içi Bursa ve Ankara'mızında, yeni sezon açılışlarını izledik Televizyon ekranlarından. Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama işin gerçeği bu açılışların oldukça renksiz ve heyecandan uzak olmaları bize göre oldukça düşündürücüydü..

Bursa ilimizde yapılan açılış töreninde TJK’nın naklen yayın anlatımcılarının devirdikleri çamları saymaz isek. ( spor yazarları derneği ile TYAYSD)' isimlerini karıştırmak nereden çıktı ise ? İstanbul ilimizdeki açılışta da at sahipleri derneği ile ortaklaşa yapılan, ilk yarışları kazananlara verilen Anı plaket ve planketleri dışında oldukça sıkıntılı ve komik anlarda yaşanmadı değil doğrusunu isterseniz..

Padok alanına çıkan 10 kişiye yakın olmasına karşın, ödülleri üç yetkili nin vermesi görüntü olarakta oldukça ilginçti.

  
Bu arada Hipodrom Tribünlerinde inler ve cinlerden başka birileride pek görünmüyordu'ya TJK' Televizyonu bu görüntüleri elinden geldiğince bizlere yansıtmadı, ancak görünen köyde pek kılavuz istemiyordu işin açıkçası..( Sen ben bizim oğlan ) politikası aynen devam ediyor görüldüğü üzere.

Alınan yeni bir karar ile yürürlüğe giren bir uygulama daha oldu. At sahipliği belgesi için bundan önce yapılan ödemelerin, garip şekilde sıfırken 10 bin TL'ye yükselmesi acaba "KAR" amacı gütmeyen TJK ve TYAYSD isimli derneklerin "KAR" peşinde koşmalarımıydı ? yoksa her önüne gelen, bu belgeyi almasın gayretlerimiydi? bunun yorumu, şimdilik bir kenarda dursun ilerleyen günlerde ülkemizdeki atçılığı, kendi arka bahçeleri tarifine uygun şekilde kullananlara bir çift sözümüzde olacak!


YKK'DAN BİR TARTIŞMALI KARAR DAHA!
Geçtiğimiz dönemlerde alınan karalar ile sabit olan yarış içinde bir apranti yada Jokeyin kullanacağı kamçı sayısı (10) ile sınırlanmış ve bu konuda tartışmalarda yaşanmış Yerel komiserlerin konuya olan tutarsız kararları ise gündem yaratırken bir takım Televizyon programları sonrasında, cezai işlem yapılan Jokeylerde olmuştu..( Ö.Yıldırım gibi )


Başlığımızdan da anlayacağınız üzere bu uygulamada değişiklik yapıldı ve yarış içinde kullanılacak kamçı sayısı 10'dan 7' ye düşürüldü.. 10 kamçıyı sayamayanlar bu 7 kamçıyı nasıl sayacak bakalım ? Bu arada yarış kazanmamak gayesi ile at binmek diye at yarışlarındaki bir kanun maddesi bakalım bu karar sonrasında nasıl işlev kazanacak ? Düşünsenize Jokey yarış boyunca 7' kamçı kullanmış ama yarışın sonlarında atına, kazanmak için teşvik yapamayacak.. Bu durumda acaba, komiserler nasıl bir uygulama yapacaklar ? yarışın sonlarında atına kamçı vuramayacak bir Jokey sizce nasıl görünecek ? bunu da Allah ömür verirse zaman içinde yaşayacak ve hep birlikte göreceğiz.


İZMİR'DE CUMARTESİ NİN BANKOSU ( SERPİNTİ ) OLUR !
Zor ancak cazip geçmeye aday gecenin yarışlarında Bence en sağlam liman olarak İzmir'de ki çim pist yarışları gayet tatminkar olan SERPİNTİ potaya en yakın safkandır. Sizlere bu arıkanı Banko öneriyor bol şanslar diliyorum..

Tahmin..;

2,7,9,6

2,8,5,13,1,4

1,2,5,10,3,9

2,4,1

5-SERPİNTİ

1,3,6

Pin It

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump