SAYGI VE RAHMETLE UNUTTURMAK !
Aslen 7 göbekten İstanbullu , ancak çok uzun süredir. İzmir ilimizde yaşamakta olan meslekteki 35. yılını bitirmiş bir AT YARIŞI GAZETECİSİ' olarak geriye dönüp baktığımda.. Eskilerin çok önemli Ekürilerinin yerinde yeller estiğini görmek, iananılmaz ancak bir okadar da, hazın bir duygu. Eski, at yarışı yazarlarıda yok olup giderken, ustam Ayı Emin ( Emin Tolunay )ve Aslında bir sinema eleştirmeni olan ancak bu konuda yazacak yer bulamayan ve at yarışı yazmaya çalışan entelektüel, yenilikçi bir yazar olan, rahmetli Haluk Ayvaz, başta olmak üzere İzmirde bir döneme imza atan; Yeni Asır ve Tercuman Gazetelerinden Fikri amca yada kıpışık gözleri, titrek sesi ile Hasan amca’ları özlem ve rahmetle anmak istiyorum.


İZMİR'İN GEÇİLMEZ ŞAMPİYON ATLARI ŞİMDİ NEREDE ?
Mavi Beyaz forması ile ülkemizdeki en önemli atçılık klasiği olan Gazi koşusunu ( 7 ) kez kazanmış "WİLLİAM GRİAUD" buna sanırım en açık ve net örneklerdendir. Bir Fransız yahudisi olduğunu bildiğimiz W.Giraud' İzmirin en önemli işlermelerinden olan. (İzmir yün pamuk mensucat ve karagöz oğlu tütün) işletmelerininde, kurucularından olan. Ancak kendisinden sonrasındaki kuşaklar atçılık ile ilginenmemiş. “Cennet Harası” olarak bilinen günümüzdeki Şirinyer Hipodromu karşısındaki Ahırlar bölümü yada şimdilerdeki bilinen adı ile Cennet tesistleri diyelim sonradan TJK' tarafından aileden satın alınarak şimdiki işlevine başlamıştır.. İşin garip tarafı ( 7 ) Gazi şampiyonu safkanın doğduğu bu yerde ( Cennet Harası )geçmişe dahir, tek bir anı yada hatıra dahi kalmamıştır günümüzde. Birde bana hep tuhaf gelen söz konusu tesislerde( ahırlar bölgesinde ) acaba neden (13. Blok ) yoktur halen çözemedim ? doğrusunu isterseniz..


GERÇEKLE ALAKASI TARTIŞILIR !
Gök Mavi, lacivert yatay çizgili forması ile atçılığımızda, büyük başarılara imza atmış "ÖZDEMİR ATMAN" gelmiyormu? onu kısmende anlatan. Ancak gerçeklerle pekte bir bağlantısı olmayan bir sinema filimi geçtiğimiz kış aylarında vizyona girmiş ancak ne yazıkki çoğu bölümü dış kaynaklı sinema filimlerinden (Şampiyon isimli sinema filiminden)koplayanmış ve gerçeklerle çok az bağlantılı olan.İzleyenlerin anlattığına bakılırsa; uyduruk, kaydırık bu yapıt..Daha şimdiden unutulmuş ve tarihin tozlu sayfalarında yerini almıştır( Ölü yatırım böyle bir şey olsa gerek ) Eliyeşiller, Kara Mehtet'ler,yüzatlı'lar,S.Atığ'lar,A.C.Kura ve D.Franco belkide İzmir’e ilk geldiğim yıllarda LASVEGAS’ isimli atları ile kazanmadık, kupa bırakmayan H.Celaloğulları hep atçılık tarihimizde olan. Büyük şampiyonlar yetiştirmiş unutulmaz ekürilerdir de; TJK' ne gariptirki kendi kurucularını ve yalan yanlış tarihini unutturmaya çaıştığı gibi bu yaşanmışlıklarıda günümüzde yok saymaktadır..


PERŞEMBE İZMİR'DE (SERPİNTİ )YİNE BANKOM..
Yine oldukça zor geçmeye aday, tatlı sert bir proğram ile karşıkarşıyayız. Bana göre Şu an İzmirdeki en formda safkanlardan olan SERPİNTİ sevdiği İzmir çim pistinde bir kere daha kazanmaya çok yakındır. Bu safkanın son iki yarışında olduğu üzere sizlere Banko’öneriyorum. Hepinize hepimizden bol şanslar

Tahminler…;

1.Altılı;

4,8,11,3,7 

3,4,13 

3-TEK

1,2,3,5,9,13 

9,1,2,7,6,5 

5,7,1,6,3,10

2.Altılı..;

1,2,3,5,9,13 

9,1,2,7,6,5 

5,7,1,6,3,10

3,2

1,2

2-TEK

Pin It

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump