HEDEF ARTIK EN BÜYÜK KUPA

Gazi koşusu için son hazırlıklarda yarışlarda yapıldı. Belkide son haftaya kadar birçok safkan için o' olur bu olur, derken İşin şu garip tarafına bakın ki, geçtiğimiz kış aylarında İzmir ilimizde start alan ve başarılı yarışlar koşan iki isim şimdilerde dillere pelesenk olmuş durumda..

SCOUT LEO ve YAMANLAR BEYİ

Geçtiğimiz hafta sonu birisi Ankara ilimizde diğeri ise İstanbul da, aynı mesafede koştular (2200 çim ) işin garip tarafı ise SCOUT LEO bu mesafeyi ( 2.15.36 ) ile koşarken YAMANLAR BEYİ yine aynı mesafade bu ; ( 2.17.53 ) yaptı..

Kabaca baktığımızda ortaya yaklaşık 2 saniye kadar bir fark çıkıyor ki bu atçılıkta “UZAK” demektir..

13 boy yada 22 boy ne demek? Nasıl olurda bu fark ölçülük? TJK bilir ama, atçılıkta bugüne kadar kullanılmayan terimleri kullanmaya devam ediyor TJK sunucuları..

Neyse, yaşananlara birde başka açıdan bakacak olursak Ankara ilimizdeki 2200 metrelik SCOUT LEO tarafından kazanılan yarışta bu koşutu 7. olarak bitirmiş olan “Madenci” isimli safkan bile YAMANLAR BEYİ' isimli safkandan daha iyi bir derece yapıyordu.

Ancak her iki yarışında son 800’lerine bakacak olur isek Ankara ilimizdeki 0.48 civarı olurken İstanbul ilimizdeki yarışın son 800’ü 0.47 civarında koşulmuştur..

Ankara daki çimde sanırım bir hafiflik var ve dereceler biraz uçuyor ! yada yarışın başları çok mu hızlı koşulmuş bilemiyorum !!

Bu durumda ya' bizim pistlerimizde hayli önemli farklılıklar var, yorumu yanlış olmayacaktır. İstanbul, Ankara , İzmir yada Bursa gibi derecelerin hayli farklı olması da pistlerden kaynaklanmaktadır. Ankara ilimiz biraz uçarken diğer illerimizde de olay farklı boyutlardadır. Şimdi gelelim sonuç olarak bu konudaki son sözümüze demekki at yarışlarında (2 kere 2 = 4 etmiyor !! ) hele ki bizim pistlerimizde bu konu çok daha vahim durumda..

NE OLACAK ŞİMDİ ?

Yarışseverlerin çoğu bu önemli yarış öncesi yapacakları özel derslerde. bakacaklar ki aynı mesafede iki ayrı derece var...; 2,15, 36 ve 2.17.53 bu durumda GAZİ İÇİN SİZİN FAVORİNİZ KİM OLACAK ? Cevap çok net ve açık değil mi ?

Yapılacak tek mantıklı iş var “30 Haziran”ı, bekleyecek ve konuyu hep birlikte göreceğiz.

Ancak bu yıl bende bir umut var Gazi koşumuz ( 2.30 )' dan daha iyi bir derece ile bitecek gibi geliyor bana.

Sevgi ile kalın, hepinize  bol şanslar.

Hakan Demirci   

PERŞEMBE GECESİ İZMİRDE BANKOM ( SERPİNTİ)
İzmir çim pistinde süper yarışlar koşan SERPİNTİ İstanbulda şansını deneyip tekrar sevdiği pistte geri döndü. Sabah idmanlarında oldukça sağlıklı görüntüler veren klas safkan, bana göre birkere daha potaya çok yakındır, bu arıkanı sizlere Banko öneriyorum..

 

TAHMİN;


6,1,7,2,5 

7,10,5,3,6 

1,3,4 

2,3,1 

2,6,4,9,8

 

 

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri