İZMİR PİSTİNDE KIŞ AYLARINDA NEDEN AŞIRI SULAMA YAPILIYOR ?
Değerli okurlarımız ve değerli atçılık sektörünün emekçileri sizlere geçtiğimiz hafta İzmir deki kış at yarışları süresince ( Kış ayları boyunca ) kullanılacak olan KUM PİSTİN' Aşırı sulama yapılarak yarışların dengelerinin bozulduğunu, kısada olsa anlatmış ve bu durumun Normal olmadığını vurgulamıştım.. Çünki olay çok vahim boyutlara gelmiş durumdaydı ve (Şirinyer Hipodrom)undaki, kum piste yaz aylarında uygulanmakta olan oranlarda, sulama yapılması söz konusuydu..

Geçtiğimiz perşembe gecesi altılı ganyanın ilk ayağındaki görüntüler halen TJK' nın arşivlerinde sabit olup bu konudaki uyarılarımızı destekler durumdadır. Yetkilileri bu konu ile ilgili bir araştırmaya davet ediyor ve halen TJK' bünyesindeki; At yarışı organizetörlüğünün, yarış koşulacak olan pistin dengeleri ile oynanmak sureti ile kamu yararına bir dernek durumundaki TJK nın. yarış severin, atçılarımızın haklarını korumak ile yükümlü olduğunu vurgulamak istiyorum. TJK' isimli derneğin içerisinde olan, ancak kendilerinin çokta ortalarda görünmediği bir takım; (Asli üye' ve yöneticiler) tarafından, bir bakıma (keyfi) olarak aşırı, sulanıyor olması. Kime? nasıl bir fayda sağlamaktadır? doğrusunu isterseniz, bende çok merak ediyorum..


KENDİ BACAĞINA MERMİ SIKIYOR !
Geçtiğimiz perşembe gecesi (İzmir Şirinyer Hipodromu) kum pistine, acaba ne kadar sulama yapılmıştır ? Yapılacak bir araştırma sonrasında Ortaya çıkarılacak sonuçlar, TJK’ nın merkezi yönetiminin bilgisi dışında olup, Yerel bazdaki kişi yada kişilerce gündeme alınmış bir konu olmanın dışında, keyfi bir davranış olduğu gün kadar aşikardır.

Yaptığım araştırmalar sonrasında, bu tür uygulamaların dünya genelinde yapıla geldiği iki ayrı yarış yeri söz konusu; (Hong Kong ve Macau) Genellikle sürpriz sonuçlar elde etmek amaçlı bu uygulama çoğu kez hedefine ulaşırken at yarışlarının ülkemizdeki organizetörü durumundaki TJK' isimli derneğe nasıl bir katkı sağlacaktır işte bu tartışmaya değer bir konu..


İçinde bulunduğumuz bu dönemde at yarışları müşterek bahislerine iştirak etmekte olan küçük ölçekteki yarışseveri de at yarışlarından uzaklaştırmakta ve yine normal pistte ( Kaba kum ) at koşmayı, hedefleyen atçılarımızı da beklentileri dışındaki pistlerde at koşmaya yönlendirmektedir. Bu durumda Kamu yararına bir kurum olan TJK' acaba kime nasıl bir hizmet sunmaktadır bu durum oldukça tartışmalıdır. Keyfi yapılan bu tür uygulamalar için yapılacak araştırmalar neticesinde ise sanırım yüzleri kızaracak olanlarda biz olmayacağız ! Şimdi yüreği olan geçtiğimiz perşembe İzmir Şirinyer Hipodromu kum pistine ne kadar sulama yapıldığını ve yaz ayları ile içinde bulunduğumuz kış aylarındaki oranları açıklar ?

Ne dersiniz; (AÇIKLAR DEĞİLMİ ?) Saygı ve sevgilerimle H.D

EGE’DE PAZARIN BANKOSU;
Son yarışlarında adeta sınıf değiştirmiş olan ve her yarışı bir öncekinden daha farklı klas ta, görüntüler veren; EGENİN ASLANI buradaki uygun rakipler arasında birkere daha kazanmaya yakındır Banko

Tahmin;

2,6,1 

5,2,4,7,8 

1,3,4 

4,9 

7,9,4,1,6,10

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump