BİZ SİZİ TARİHE ŞİKAYET EDECEĞİZ ?
Aslında bana hep ürkütücü gelen yerlerdir mezarlıklar. Ancak yarın geçmişte yakın aralıklarla yitirdiğim önce Annem sonrada Ağabeyim nedeni ile söz konusu bu yerler uğrak mekanlarım arasına girdiğinde Mezar taşlarını okumak ve içimden yorumlar yapmak neredeyse bir alışkanlık oldu.. Ya' arkadar şuna bak yaşı daya 17 imiş sanırım Trafik kazası yada' ooof anne ile bebeği aynı yerde yatıyor, çok üzücü çok gibi. Kimsenin duymadığı ama içimden kendimce, yorumlar yaptığım mezarlık ziyaretlerim hayli çok olmuştur..

Bundan bir süre öncede araştırmacı tarihçi büyüklerim ile yaptığımız bir mezarlık ziyareti sonrasında. Aslında ilk anda ne yapacağımı pek bilmediğim ancak ne yazıkki birilerinin yıllarca Yaşanmış tarihi bizlere bir esfane yaratarak anlattığı, ancak işin garip tarafı ne ytaşananların ne tarihlerin birbirini tutmadığı kısacası ( yalan yanlış ) bir tarih sel anlatımın yıllardır çeşitli yayın kurum ve kuruluşları ile ve çekitli kitap, dergi,belgesel gibi sözde bilim ışığındaki yayınlar marifeti ile at ve atçılık tarihimizin haklımıza, ülkemize anlatıla geldiğini malesef ve ciddi anlamda üzülerek yaşadım !

KİM YAZMIŞ ? KİM ONAYLAMIŞ ?
Bakınız şimdi sizlere iki ayrı tarih yazacağım; (1856....1872) arada, nekadar fark vardır biliyormusunuz ? Tam 16 Yıl ...
Bir tarih yazılırken bir başka taraftan ise bir Efsane yaratılmak istenmiş bu çok açık ancak ne yazıkki günün birinde, birileri bu konuyu araştırırken üzülerekte olsa haniO' yaratılan efsanevi kişi nin daha dünya da, bile olmadığını belge ve kayıtlar ışığında görünce ve işin en kötü tarafı ise bu araştırmacı nında elinin kalem tutar olması ayrıca mesleğine verdiği yıllar içinde belli bir okur kapasitesinin de olması nedeni ile yaratılmaya çalışılmış ve uzunca yıllar kimsenin de, araştırmak gereği duymadığı bu konun nun, mahatabı. Ülkemizde kamu yararına bir kuruluş durumunda olan.. Kocaman, kocaman yönetim kurulları ve yöneticileri olan çok sayıda asli üyesi halen görevde olan kadroları ile ülkemiz atçılığına hizmet veren bir dernek ise ve bu tarihsel gerçekleri bunca idareci, üye ve çalışanlarının bilmiyor olması sizcede hayli düşündürücü değimli dir ? TJK bünyesindeki yayınlanan kültürel anlamdaki kitaplar, belgeseller acaba hangi danışman kadrolarca yapılmıştır ? Acaba kimler bu işlerden nemalanmışlardır işte şimdi soru bu olmalıdır ve Tarihi yanlışlar bir an önce düzeltilmelidir. Ancak bu tür tarihi yanlışları yaparak halkımızı yanlış yönlendirmiş olanları bizler ancak tarihe şikayet edeceğiz sanırım..
sevgi ve saygılarımızla ( H.D )


İZMİRDE CUMA GECESİ BANKOM..
Bu pist ve mesafede ( 1.35 ) civarında yarışlar koşabilen, sabah idmanlarındaki görüntüsü ve yarış performansı ile formda safkan ALPTUĞ HAN Bence uygun rakipler yanında kolay kazanacaktır Banko..

Tahmin..;


7,2,3,5 

1,2,4,6 

1,2 

1,2,7,4,6 

5,2,3

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump