NE DİYOON ANLAMIYOOZ

Şu güzelim Türkçemizi üst başlığımızda olduğu gibi kullananlara ama özellikle de üzülecek söylüyorum "genç kuşaklarımıza" fena halde içerlemekteyim. Evet çağımız internet çağı, evet gelişen ve değişimler içindeki bir dünya da yaşıyoruz, tamam ama. İşin aslına bakarsanız, bu garip konuşma şekilleri ilk olarak bizlerin gurbetçi dediğimiz ancak kendilerine; ALAMAN'cı diyen, yaşı 20 yada 25 civarında olan soydaşlarımızın bana göre saçmalamaları sonrasında ortaya çıkmıştır!

Alıyom, veriyom, geliyom, gidiyom, yapıyom, gibi garip sözler bizim dilimizde yeri olmayan kelimelerdir. Tamam dil derslerine başladık, bunların at yarışları ile nasıl bir ilişkisi var şimdi diyen arkadaşlarımıza şunu bir kere daha anlatalım ;

KURUMLAR VE SORUMLULUKLAR  

Ülkemizdeki at yarışı organizetörü durumundaki kamu yararına bir kuruluşun yurt dışı at yarışı naklen yayınlarındaki spiker arkadaşlar sizce hangi dilde konuşuyorlar ? anlayabilen varsa bir adım öne gelsin..

Konuşulan Türkçe değil..Değil' de, bu konuşmalar İngilizce yada Almanca' da değil..Garip bir dil ! Türkmence yada Azerice' olmadığı da kesin olan bu anlatım dili acaba hangi dilde biri bana bunu anlatır mı, acaba ? Allah için bir yayında olsun şu yazdıklarımdan sonra yabancı yarışları anlatan arkadaşları bir kere olsun can kulağı ile dinlermisiniz sizce bu arkadaşlar hangi dili konuşuyor sizce?

At isimleri de yarışın gidişatı da, anlaşılamıyor bence siz ne dersiniz? bu arada ülkemizdeki Kamu yararına bir kuruluş durumundaki at yarışı organizetörü durumundaki kurum Türk diline yapılan bu “KATLİAM” nedeni ile acaba hiç mi uyarılmayacak? bunu da, çok merak ediyorum TRT' yada Rütük bu konuda bir çalışma yapmayacak mı yada ne zaman yapacak ? Ben merakla bekliyor olacağım ilgili makamlara bu vesile ile saygılarımızı sunalım isterim doğrusu.

PERŞEMBE İZMİR DE İKİ ALTILIMIZ İÇİNDE BİR BANKOM VAR

Verilen mecburi ara sonrasında pistlere yeniden ve hayli formda dönmüş olan. İzmirin kaba kumunda  aynı pist ve mesafede (1.28) gibi iyi birde derece yaparken göz doldurmuş olan formda safkan, uyumlu Jokeyi ile “BAY THE TİME” benim bu programda en güvendiğim isimdir. Yarış içinde bir aksilik olmaz ise kazanacaktır Banko.

1.Altılım;

5,8,2,1 / 10,17,19,4,1 / 4,2,1 / 6,8,3,5,1/ 3,1,9 / 2 

2.Altılım;

6,8,3,5,1/ 3,1,9 / 2 / 1,3,4 / 12,1,2 / 4,6,8,12,10

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump