ATÇILIĞA; NE VERDİN ? NE ALACAKSIN ?
Ne garip bir terimdir bu DÜMEN' terimi ? Bir araç kullanmak yada idare etmekle ilgili derseniz olur.. Ama bir yerde bir takım işleri kitabına uydurarak yapmak derseniz de olur..Ayrıca yine bir takım işlerde olmayan şeyleri, varmış gibi göstermek koşulu ile bir takım çıkarlar için işleri yoluna koymak içinde kullanmak çok mümkündür bu kelimeyi (Dümenine uydurmak) gibi..

İŞİNİ BİLEN KILICI KUŞANIR
Bir takım yerlerde YETKİLİ kişiler vardır bu yetkileri kendince yorumlar ve uygular. Yetki dedik, ama bunun bir başka isimlendirmesi vardır pekte lugatlar da olmayan; Hani oğluna beylik verilmişte ilk yaptığı babasını kesmek olmuş' ya aynen de öyle bir şeydir bu YETKİ' ,işi günümüzde.. İlginçtir bu konuda, ilk örnek verilecek yerlerin başında ne yazık ki atçılığımızın, ülkemizdeki organizatörü durumundaki TJK gelmektedir. 

BU SİSTEM.. O’ SİSTEM
Evet konular uzundur, konular hayli incedir. Amaa, bize göre yine DÖMEN'ler ve DÜMENCİ'ler vardır bu tür işlerin içinde, kim bilir bir Gazeteci gün olurda bunları yazarsa acaba kimler O' rahat koltuklarından yada yerlerinden, hoop oturur, hooop kalkar ne dersiniz ?

Siyasilerin kullana geldiği HAMİLİ KART’ sistemine benzer ve İçi dışı, kokuşmuş sistemlerden biride kimin nasıl seçtiği pek belli olmayan; TJK' daki ASLİ ÜYELİK sistemidir. Kimi zaman babadan oğul’a geçer.. Eh’ yani, verilen bir (BEY)’lik ise uygulama açıktır artık; Astığı astık, kestiği kestiktir! istediğini işe alır, istediğinin iş aktini keser.
 

Atçılığa faydalı olmuş zararlı olmuş, hiçte önemli değildir bu durumda yapılanlar. Dedik ya’ sistem budur. Kimi zaman sadece; Medyatik tiplerden seçilir de, bu önemli kişiler.Atçılık adına ne iş yaparlar bunu anlamak pekte mümkün değildir işin asılına bakarsanız..
Arada, birileri bağıra çağıra ben bu uygulamaya karşıyım der! ( TJK’daki asli üyelik )sonra ilk yapılan seçimlerde, anaaa' birde bakarsınız kendisi; TJK'ya asli üye olmuş.. Sistem böyledir ama, anlaşılmaz olan bu durum yıllardır aynı şekilde sürüp gitmiş olması. Bakalım ÖZELLEŞME SONRASI NELER OLACAK ?

PAZAR GÜNÜ İÇİN BANKOM;
Yıllarca sizlere ülkemizin en önemli jokeylerinden olan; Halis Karataş’lı Bankolar sunduk, sanki işimiz biraz kolay gibiydi, Karataş rakipsizdi bizde tek yazıp rahat yarış seyrediyorduk. Ama Halis artık eski kıvamında değil, kazansa da büyük üstünlüğü yok, rakipleri de çok başarılı jokeyler ve onu ciddi şekilde zorluyorlar. Bu gün, sizlere son yarışlarında çok başarılı olmuş, sabah idmanlarında da iyi görüntüler veren, ciddi rakipleri olsa da çok formda safkan AFTER FOREVER Banko olarak önereceğim. Halsi bakalım zor koşuyu kolay çevirmeyi başaracakmı. Bol şanslar

2. Altılı Tahmin..;

3,5,2,1,6 

18,13,9,7 

1,4,9,5 

3,1,4,2 

2,7,11,13,18,1,9

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump