DOĞRULARI YAZMAK ZORDUR !

Siz doğruları yazarsını ama biryerlerde sizden daha güçlü birileri varsa yandığınızın remidir'ki marmara çırası yanınızda halt etsin. Siz doğruları yazarsınız karşınızdakinin elinde sizi ve iddalarınmızı çürütecek. Tek bilgi yada belge yoktür! işte O' zaman zaten olay bitmiştir ve Maç boyunca, dayak yemiş bir boksör misali. Yüzü gözü patlamış, zavallı durumdaki boksör'e daha fazla, vurmanında bir anlamı kalmamıştır.

Biz yazılarımızda ülkemizdeki at yarışı organizetörü kurum için her zaman ne dedik? Bu arkadaşlar ulu önderimiz; Mustafa Kemal ATATÜRK'ün emanetine İHANET' etmiş. bir gruptur dedik değilmi ? Neden kimse çıkıp demiyorki.. Lan' oğlum sen ne diyorsun ? Kafanmı güzel senin? biz senden çok ATATÜRKÇÜYÜZ' ne demek bu abuk sabuk yazılar! dedimi bize?

DİLİNİZMİ TUTULDU ?

Demiyor çünki diyemiyor!  nedeni ise çok net "1950" yılında yapılanlar ise çok açık ! (1926) Yılında, ulu önderimiz bir emir vermiş ve buna göre; "AT ISLAH ENCÜMENİ" kurularak ülkemizdeki, at yarışlarını ve müşterek bahisleri  organize etme işi bu kuruma verilmiş TJK'kısa adı ile bilinen kurum ise bu işi "1950 seçimleri" sonrasında söz konusu işi kendi bünyesine almıştır. İşin kötü yani ne biliyormusunuz bu kurum Ülkemizdeki at yarışı tarihini de, yine söz konusu olan 1950 Yılından, başlatmaktadır elinden geldiğince. Bakın bunu yapmak ne demektir ! 600' yıllık bir geçmişi yok saymaktır, Çanakkale'yi yok saymaktır. Kısacası bu ülkenin değerlerini yok saymaktır..İşte bu nedenle söz konusu kurum, onun danışmanları ve Tarihçileri bizden arada bir DAYAK' yemek zorunda kalmaktalar. Allahın bir günü'de. Bize; tek söz ile , tek satır ile, tek açıklama ile bize' şiiit lan oğlum sen ne diyorsun diyememetedirler ! Olayda bundan ibarettir.. Şimdilik biz sadece gün olur Devran döner diyor ve sabırla bekliyoruz ülkemiz at yarışı tarihinin yeniden ve sağlam danışmanlar, belgeler ve bilgiler ışığında yeniden. Kaleme alınmasını yada belgeseller ile atçılığımıza kazandırılmasını..

SİZCE İSTANBULDA KAÇ İSTANBULLU VAR ?

Yaşadığımız günlerde ülkemizde bulunan toplam kişi sayısının 83 Milyon olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Ayrıca ülkemizdeki en kalabalık şehir olan İstanbul'un yaşayan kişi sayısının resmi kaynaklarda 20 Milyon olduğunu ve ayrıca bu sayının bir çok Avrupa ülkesinin toplam vatandaş sayısından fazla olduğunu bilyen yoktur değilmi ?

Nereye varmak istiyorum bu anlattıklarım ile? Hiç düşündünüz mü acaba O' şehri; İstanbul da. kaç gerçek İstanbullu yaşamakta ? Şu an İstanbulda yaşayan, arkadaşlarımla arada konuşuyorum şehrin belli kesimlerinde belli Anadolu kökenli insanlarımız konuçlanmış durumda görünmektedir. Ancak işin en garip tarafı ise Süriyelileri ve birde buna Afrika kökenlileride eklerseniz.İstanbulda çok az sayıda gerçek İSTANBUL'lu, yaşamaktadır işte işin asıl acı gerçeğide bu..

Atçılık camiası içinde olan ve sözlerine başlarken; Bizim istanbul'da diyerek, ballandıra ballandıra anlatanların. Çoğu hiçte İstanbullu falan değildir aslında. Onlar için varsa yoksa BİZİM İSTANBUL' sözü vardır! neden biliyormusunuz çünki çıkarlar söz konusudur.

İstanbulda birine yolda birşey soracak olsanız. Adamlar' ya, kendini yere atar yada duvarlara çıkar durumdadır nedense ? en normal dediğiniz insanlar bile siz birşey soracak olsanız yanınızda geçip gider dinlemez bile sizi çünki ya çok işi vardır bir yere yetişecektir yada bana ne lan' der yürür gider yanınızdan..Ama işin kötü olanı nedir bilirmisiniz işte bunlardan olayı tıpkı doğruları yazmak gibi Zordur; İSTANBULLU OLMAK..

PERŞEMBE İZMİR BANKOM

Değerli www.sonduzluk.com takipçileri, ne gariptir. Bu aralar sizlere önerdiğimiz Banko'ların %90'ı isabet kaydederken, altılılarımız garip ayaklardan kaybetmekte. Neyse buna da şükür diyelim geçelim bu perşembe için önereceğimiz Banko' atımıza;

Neden sevmediği daha kısa mesafeler için bu safkana ısrar ediliyor bilmiyorum? ancak. Bu kez sevdiği pist ve mesafede koşacak olan VANLI MAHO kendisini tanıyan aprantisinin de katkıları ile kazanmaya çok yakındır Banko..

Altılı;

1,6,5,2 / 6,2,1 / 8,3,2 / 6,2,3 / 1,8,5 / 2

 

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump