Geçen Cumartesi İzmir ilimizdeki yarışlar sonrasında tahminlerimiz isabetli olunca, daha bir keyifle başladık bu yazımızı kaleme almaya ( 86.400 lira sermaye ile “3 bin lira” kazanmak gibi ) Aslında biz sadece işimizi yaptık 35’ yıldır olduğu gibi. Ne mutlu bize’ki; www.sonduzluk.com takipçilerine İzmir yarışlarında. Keyifli bir ikramiye kazandırmış olmak hoş oldu. İnşallah yine devamını getirmekte nasip olur ( kazanan arkadaşlarımıza hayırlı olsun diliyoruz ) İzmir’imizin kordon’unda. Şöyle bir; Rakı balık parası da çıkmış oldu sanki. Bu arada, geçen Cumartesi ile ilgili bir başka yaşanmışlık geldi aklıma ve kaleme almak istedim. Umarım hoşunuza giderek okursunuz;

Hangimiz sevgi ile bakmıyoruz halen çocukluğumuzdan kalma bir alışkanlıkla O' güzelim renkli uçan BALON'lara ? hele ki şimdiki imkanlarla bu uçan balonlar, çok daha keyifli değilmi?

İzmir de. Kordon boyuna çıktığınızda. Sonradan dolgu yapılmış geniş bir ÇİM' alan görürsünüz, işte gençler ve her zaman genç kalanlar. Her hafta sonu yada hafta içi gecelerinde, bu alanda büyük ama kendilerine özel gruplar halinde eğlenirler.. Akustik gitar, eşliğinde modern şarkılar yada saz ve darbuka eşliğinde. 9/8 ritimleri ile coşan ve coşturan. Roman havaları ile oryantal dinlemek ve izlemek çok mümkündür bura da. İşin aslına bakarsanız İzmirliler eğlenmeyi’ hem iyi bilir, hem de, sever.

Rakı'sı Balığı ve Midye'si, çeşit çeşit birası ile buzlu Bademi hiç eksik değildir de birde arada; BALONCU'lar vardır o kalabalığın içinde. Görseniz bayılırsınız içinde renkli ışıklar bile vardır... Amaa İzmir’de ki  yarış sahasındaki; BALON'lar çok farklıdır !

İŞİN CİDDİ KISMI BAŞLIYOR..

Lütfen dikkat buradaki (BİLADER “kardeş” anlamındadır ) Arada özel yarışlar ( Açık yada KV ) için İzmir ilimize, dış’ illerden ama özelliklede (İstanbul)'dan bir at gelir ise işte O' zaman işler çok başka olur her zaman.. Şimdi lütfen dikkat buraları açık şekilde izmir’li lehçesi ( konuşma şekli ) ile yazalım;

Asvalyalarımı attırma, ağa kör’mü oldun sen? At İstanbuldan gelmiş' be DOMAT!. ( “Domates” demek’ o ) Açık yarış atı işte.. Buradakileri üç ayakla bile geçer..” Bilader” bu at İstanbul da, ne koşmuş hiçmi bakmadın be’yaa.. bu sözler genellikle İzmir’de ki koşucuların, bulunduğu Kahvelerde olurken. Yarış sahasında konuşulanlarda bir başka Alemdir. Şimdi birde sahanın emekçilerine kulak verelim;

SAHANIN ( BALONU ) BİTERMİ ?

Bir kere sahada; Seyisi, Antrenörü, at sahibi Aprantisi, yedekçisi. Kime sorsanız kendi atı için KAZANIR’ der size.. Birde, bu işin daha farklı alanlarında olan kardeşlerimiz vardır. Kondüsyoner ve at yarışı yorumcuları Bakın onlarda sohbetler nasıl başlıyordur bu konularda ;

Yok be’ya İzmir’de Galop’u yok bu atın. Ne olacak Bilader; Arabadan iner, kazanır gider olur biter kardeş. ”Sınıf farkı” var, bence bu at sabah kenteri yaparak parayı alır, gider ! sözün özü ne biliyormusunuz ? BALON’lar bizim iş alanlarımızda da, bolca bulunur. Kısacası burada (umut)’ta, çoktur umutsuzlukta ise inanın bana hiç yoktur. O’ at nasıl olsa bir gün kazanacaktır Ağaa..

PROFESYONELLER NE DEDİ ?

ÖRNEK.; 11/09/2021 Cumartesi İzmir (7).Koşu İstanbuldan gelen klas safkan “MANDALORIAN” (Dişi Tay Deneme) koşusunda yarışı yakın ara ile 3. Bitirmedimi ? EVET’ değimli iyi hoş ama bu at İzmir’de neden kazanamadı ? Mesafemi kısa geldi ? Pistmi yabancı geldi ? yarışa adapte olamadı, tam geldi YARIŞ BİTTİ’ mi’ acaba ? yoksa ne oldu da böyle oldu ?  

HANGİ DONEYE GÖRE BU AT FAVORİ VERİLDİ ?

Şimdi birazda işin gerçeklerini yazalımmı ? Bakın az sonra size detayları ile anlatacağımız yaşanmışlıkta Ülkemizin at yarışı organizatörü kurum ve ondan maaş almak şartı ile yaşamlarını sürdürmekte olan İstanbu’lumuzun çok değerli yazılı ve Görsel basını nasıl bu kurum gibi sınıfta kalmış onu anlatmaya çalışacağız sizlere! Buyurun gerçeklere ;

İstanbul ilimizdeki dişi tay denmeme koşusundaki ADI BÜYÜK, yarış derecesi “KÜÇÜK” olan bir yarış ( 1600 Çim pist derece; 1.36 civarı )ölçü alındığı içinmi ? bu mesafe ve pistte iyi derece (1.34 yada en kötü 1.35) olmalı değimlidir iyi at yakıştırması için ? öyle ise acaba neden olmadık bir andan bir çok aleyhinde faktör varken bir atı ön plana çıkartmak acaba nedendi ?

Bir at düşünün hiç bilmediği, bir sabah idmanına olsun çıkmadığı bir pistte nakliye arabasından inip Yarış koşmuş olmak bu yarışta daha iyi bir netice alınmamasında etkin bir faktörmüydü ? Şimdi geçtiğimiz hafta Ülkemizdeki organizatör kurum ile (İstanbulun şişmanı) ve havarileri marifeti ile çoğunluğu ülkemizdeki at yarışı organizatörü kurum tarafında maaş’a bağlanmış olan Görsel medyadaki ve yazılı basındaki güzeller güzeli o’ renkli BALON’ları gördünüzmü ? acaba bu atın ülkemiz genelinde oynanma oranlarının yüzde (41 ) olmasında bu arkadaşların ne kadar katkısı olmuştur ?

Şimdi ülkemizdeki at yarışı organizatörü kurum ve ondan maaş alan yada NEMA’lanmakta olan İstanbul ilimizdeki bu bağlamda olan tüm GEL GELCİ’ (dumancı) arkadaşlar ve at yarışı yorumcuları sizce de, bu kurum gibi sınıfta kalmadımı! ne dersiniz? ? Bakın bir başka gerçek daha vardır ve ben bunu tartışmam bile şimdilerde Türlü yalakalıklarla bu organizatör kurumdan çıkar sağlayanların hemen tümü söz konusu ÖZELLEŞME’ olur ise size yemin ederim, bu kuruma ilk (TÜH’ KAKA)’ diyecek kişiler olacaktır..  

PERŞEMBE İZMİR BANKOM

Tartışmalı kan hattı ile bilinen bir soy ağacından gelen ancak İzmir de koştuğu üç yarışın ikisini kazanmış birinde ise. Yine aynı kan hattından bir rakibine sadece bir burun farkı ile geçilmiş olan “ DOST BAĞI “ kendisini hayli iyi tanıyan jokeyi ile bana göre uyum sağladığı İzmir kumunda bir kere daha kazanmaya çok yakındır Banko.

Altılı;

2,3,9,7 / 6,10,2,1,3 / 1,2,3,9,12 / 2,6,1 / 2 / 3,2

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR