ALLAH'TAN "KORKUN" ALLAHTAN..

Demokratlık yada modernlik bir yana ülkemizdeki at yarışı organizetörü kamu yararına kurumun yaptığı ve yapmaya çalıştıkları ancak ve ancak bu üst başlıkla anlatılabilir ! Geçmiş yıllarda şahsıma yönelik olarak açılmış olan üç ayrı HAKARET' davası ve birde Toplumu ayaklanmaya kışkırtma amaçlı yazı yazmak ile ilgili SUÇ' duyrusu davası söz konusu olmuş! ( 4 Ayrı Dava ) ancak bu davalar TC' Mahkemelerinde yapılan incelemeler ve bilir kişi ve savcılık raporları ile TAKİPSİZ' liğe uğramış davalar düşürülmüştür.. Söz konusu dönemde İzmir Hipodrom müdürü ( O.K ) ve yine aynı Hipodromun Güvenlik şefi' ( G.K)ile yaşadığım şahsi hüsümetler ise açılmış olan bu davalar sonrasında söz konusu şahısların. Görevlerinden ayrılmalarına kadar uzanan sonuçlara kadar varmış ve olaylar aradan geçen zaman içinde, birilerine bu yaşananlar “kuyruk acısı olarak” kalsa da, unutulmuştur yada unutturulmaya çalışılmıştır..

BİLMİYORSUNUZ ! GELİN ÖĞRETELİM !

Kendi Tarihini bile bilmekten aciz olanların, kendi içerisinde kurmuş olduğu içi kokuşmuş bir sistem olan Asli üyelik ile idaribiçimleri 1950 yılındaki yapılan yurt genelindeki genel seçimlerden sonra Ulu önderimiz; M.K.ATATÜRK' ün bizzat emirleri ile ülkemiz atçılığının ve at nesli ıslahı ile at yarışlarındaki Müşterek bahislerin organize edilmesini sağlamakla mükellef olan ( AT ISLAH ENCÜMEN-ı ) derneğinin kapatılması ve yerine 1950 yılında TJK' isimli bir kurum inşa, edilerek aynı yetkilerle ülkemiz atçılığının ve at yarışlarının organizasyonu görevinin verilmesi nihayetinde kendilerini;

Kraldan çok KRAL' ilan eden.. içinde ayrıca kurulu bulunan Asli üyelik sistemi ile kokuşmaya yüz tutan ve bu kurum içindeki BİRADER’ leri ile Allah'tan korkmaz kuldan utanmaz bir takım kişi yada kişilerin ve onların BİRADER' lerinin Demokratlık ve Modernlik bir yana Akıl ve mantıktan dan uzak. Ben yaparım olur mantığı ile yapmaya çalıştıkları ve yaptıkları birçok anlamsızlık. Ne yazık ki ülkemiz genelinde, kalemini ve ruhunu paraya satmamış olan sadece ve sadece bizim sitemiz; WWW.SONDUZLUK.COM' tarafından kaleme alınır olmuş!  

HODRİ MEYDAN !

Bizler; Allah'a şükür gözümüzün gördüğü elimizin değdiği hiçbir şeyden korkmaz ve bildiğimiz yolda akıl, mantık ve bilgilerimiz ile ülkemizdeki kendi tarihini bilmekten aciz, olanlarla mücadelemize aynen devam ederiz ve edeceğiz.. Ancak bir takım nema'lanmalar ile bu kurum ve idarecilerine, belki de günümüz şartlarının ağırlığı nedeni ile; Aklını ve kalemlerini basılı yayınlarını "kiraya vermiş" olanlar bir tarafa !  söz konusu kurum ve onun akıl hocalarına HODRİ MEYDAN’ diyorken Bizler yolumuza ve mücadelemize aynen devam edeceğimizi tüm atçılık camiamıza duyurmak istiyoruz.

“YANLIŞ” YARIŞ SUNUMLARI VE “ÇİRKİN” ANLATIMLAR DEVAM EDİYOR !

Hiç dikkatinizi çektimi bilmem ? yarışlardan önceki sunumlarda yarışları anlatmakta olan arkadaşlarımız bir takım ifadeler kullanmakta Yarış başlamadan yapılan sunumlar çoğunlukla şöyle oluyor;

2 numaralı bilmem kim Ahmet Çeklik’(LEE )…3 numaralı falanca Halis Karataş (LAA )..4 numaralı filanca sadettin Boyraz’ (LAA ).. Aferdersiniz ama bu nedir ? hangi dilde vardır ? ( Lee, laa, loo..? ) şunu adam gibi söyleseniz olmazmı, be’ arkadaş ;

1.Numaralı Karayel Ekrem Kurt (İLE )…2. Numaralı Seren 1.Süleyman Akdı (İLE )…3 numaralı Kapkara Mümin Çılgın( İLE )..’demek size çok mu zor geliyor anlatıcı arkadaşlar size ?

Unutmayın burası Türkiye ve bizler yayınlarda (Net açık anlaşılır ifadeler) bekliyoruz sizlerden. Bu arada yanlış anlatılan çok sayıda yarış içinde sizler için “şikayetler var” haberiniz olsun! Avaz, avaz bağırmakla iyi yarış anlatılmıyor..; TANE TANE VE NET OLSUN’ yeterli.. 

İZMİRDE CUMARTESİ BANKOM

Bana göre son iki yarışını (kendi kaprisleri) nedeni ile kaybetmiş olan ve yarış içinde sıkıntıya gelemeyen. Ve kesinlikle yanında at görmek istemeyen “NALDÖKENLİ” buradaki yarışında daha hazırlıklı olacak Jokeyinin de, iyi idaresi ile potaya oldukça yakındır Banko..

1.Alılı;

1 / 3,1,5/ 1,2,3 / 3,6,10/ 3,6,10,11/ 5

2.Altılı;

3,6,10/ 3,6,10,11/ 5 / 6,2,3,1/ 1,12,2,3/ 2,8,6,9..

 

 

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR