ACABA HİÇ HESAPLANDIMI ?

Bana göre hayli tartışmalıdır 1950 yılındaki kuruluş hikayesi ama konumuz bu değil. Bakın ne diyeceğim gelin bu kez şöyle bir konu açalım ve diyelim ki Ülkemizdeki at yarışı organizatörü bu kurum acaba ilk yurt dışı aygır alımları ile başlayan ve atçılığımızın yani ( Halkımızın ) müşterek bahislere yatırdığı paralardan kendi payına düşen bölümü ile yurt dışından getirilen ve getirilmekte olan ilk aygırdan günümüze kadar olan bölümde bu kan hatları ile elden edilmiş kaç tay ile ülkemizin en önemli klasiği olan GAZİ' koşularında kaç şampiyonluk elde edilmiş yada bu kanlardan elde edilen taylardan kaçı ile Avrupa yada Dünya geneline nasıl ve ne şekilde başarılar elde edilmiştir..?

Aldığımız aygırımız şöyle aldığımız aygırımızın kan hattından gelen kardeşleri bakın şurada böyle başarılar elde etmiş edemekle olmuyor bu işler ! Başarı nerede ? bakın şu anda bile ülkemizdeki bir çok futbol takımı maçlara neredeyse 11 yabancı ile çıkıyor acaba bizim Futbolumuzdamı bir gelişme oldu yoksa ülkemizdeki Futbol kalitesimi arttı ? yoksa takımlarımız Avrupa kupalarında büyük başarılarımı elde etti ?

KİMİN İLE PARASI ? KİMİN HOVARDALIĞI ?

11 yabancı yerine acaba takımlarımıza 3 yada 5 yabancı olsa ne olurdu ? sonuç olarak Futboldaki bu benzetmeler size bir şey ifade etmemiş ise bakın ne yapalım.. Bu konuda yani yurt dışı kaynaklı bu aygırlarla ilgili bir başarı hikayesi bilen var ise bize yollasın bizde özelliklede burada benim bu köşemde yayınlayalım olurmu ? yapamazsınız ve yapamayacaklar çünkü YOK! ve ne yazık ki sanıyorum olmayacakta. Bunun nedenleri belki ülkemizdeki iklim koşulları , belki bizdeki idman şekilleri yada daha teknik şeyler olabilir ama bildiğim tek şey ne biliyormusunuz ?

Aynen ( Bana göre ) Futbol oyunundaki gibi bu yabancılara verilen paralar sadece laf ola beri gele bir durum ise  ülkemizdeki at yarışı organizatörü kurumun yıllardır yurt dışından getirmekte olduğu ve her aygır alımı sonrasındaki kopardığı patırtı ( Aygırımız şöyle böyle gibi ) hep boş işler ve yazık olan sadece atçılığımızın umutları değil ne yazık ki halkımızın paralarıdır. Evet bir Televizyon programında bu kurumun yönetim kurulu başkanı çıkıp demiştir ki ( Pandemi)'nin ilk günlerinde;

"kasamız boş ve bizim tek kuruş paramız yok. Bizden kimse birşey beklemesin"

Evet zatende olamaz! çünki bu kurum kamu yararına kurulmuş ve KAR' amacı olmayan bir kurumdur..Durum böyle iken bu aygırlara hemen her yıl ödenmekte ölan hayli önemli miktardaki paralar hangi kurumun hangi parası olmayan kasasından çıkmaktadır? merak konusu olan bir başka konuda bu değilmidir ?

CUMARTESİ İZMİR BANKOM

Koştuğu yarışını beğendiğim ve bana göre iyi bir yarış atı olacağına inandığım SOKAK ÇOUĞU bence yarış içinde bir aksilik olmaz ise bu gece kazanmaya yakındır Banko.

1.Altılı …..;

1,3,4,6 / 5 / 1,4 / 2,3,4 / 1,2,6,8,12,4 / 1,10

2.Altılı….;

1,2,6,8,12,4 / 1,10 / 6,4/ 3,4,5,6/ 4 / 22,20,10,3..

 

 

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump