İZMİR'DEN SELAMLAR SEVGİLER.. ( 001)

Değerli okurlarımız sizlerle daha öncede paylaştığımız gibi yeni sezonda (Bana göre ortada yeni olan birşey yok' ya neyse ! ) Bu yarış proğramı dahilinde olduğu üzere bundan böyle daha az sayıda koşu nun olduğu proğramlarla birlikte olacağız işte bu kesin.Yazıyı kaleme alırken aklıma geldi sanırım içinde bulunduğumuz konu ile ilgili YENİ SEZON YARIŞLARI’ yerine YENİ MEVSİM YARIŞLARI’ demek daha mı doğru olacak ?yoksa bu deyim size bir tür Mevsim salatası’ adı anlatımı gibimi gelecek ? bilmiyorum ya neyse. 

NE OLACAK ŞİMDİ ? En azından yağmurlar başlayana ve günlük yada gecelik yarışlarda daha çok sayılarda at kayıtlarının görüneceği zamanlara kadar. İzmir ilimizdeki yarış sayısının ikiden üçe çıkması ve çok değerli atçılarımızın daha çok “yarış seçerek” yarış koşmaları şeklinde açıklanabilir..Ancak yeni mevsim yarışları nedeni ile söz konusu proğramlar da. Zaman zaman karşımıza çıkacak olan KV' yani Kısa Vadeli ve AÇIK' yada çok az sayıda olan GR' yarışlar nedeni ile daha çok sayıda FAVORİ' atın kazanma şansı olurken yarış sever açısından; (Müşterek bahis)'lerde, çokta cazip olmayan ikramiyeler karşımıza çıkacaktır.. şimdiden buna hazırlıklı olalım !

BİZDE KISA YAZACAĞIZ ANCAK !

Geçmiş yıllarda İzmirliler KIŞ YARIŞ'larını daha çok ve merakla beklerken Yıllık program içeriğine baktığımızda sanıyorum ki bundan sonra İzmirliler YAZ AT YARIŞLARINI' daha bir heyecan ile bekleyeceklerdir.. Buna neden olarak ta sayısal olarak daha fazla duruma gelen yarışlar ve ÇİM PİST' yarışlarının yapılamayacak olması ve Özel niteliklerde olan yarışları da genellikle FAVORİ'lerin kazanması etken olacaktır.. AMA HİÇ PARA VERMEDİ YAAA' yorumlarını bu kış oldukça fazla duyacağız yarış severimizden. Bizde yazılarımızı daha ziyade koşacak olan yarışların yorum ve analizlerine kaydırıp Güncel konularda yaşanacak bir değişim olur ise yine uyarı amaçlı yazılarımızı kaleme alacağız.

PERŞEMBE PROĞRAMI..

Gelelim mevsimin ilk yarış programına bir bölünmesi muhtemel yarış dışında iki KV' yarışın olacağı programda genellikle şartlı ve Handikap yarışları izleyeceğiz “Maiden” yarış bölünmeyecek olur ise de, sanırım çoktandır olmadığı şekilde 6 yarışlık bir yarış programı bizi bekleyecek gibi görünse de. Deklareler sonrasında gördük ki, söz konusu maiden yarış bölünmüş kısacası; ( 6 yarış) yapılacak. Uzunca bir zamandır alışık olmadığımız üzere iki KV’yarışın aynı yarış programı üzerinden karşımıza çıkması sanırım yarış severimizin, en azından göz zevkini okşayacaktır.

Yazımızın başından buyana, sizlere yenilik falan yok diyoruz’ya karşımıza çıkan ilk ve son yenilik ise; A.Sözen ve G.Kocakaya’nın Perşembe için İzmir'de at binecek olması olarak karşımıza çıktığını söylemek, beklide bir yenilik olarak kabul edilebilir ne dersiniz ? Gerçi aynı gün “Şanlı Urfa”mızda yarış koşuluyor olması ve yapılanın bir “tercih” değil de, gelen talepler nihayetinde. (Tamamen duygusal) olduğunu anlamakta çok zor olmasa gerek ya’ neyse.. Biz, geleneği bozmayalım, yeni mevsim yarışları; Yarış severimize ve atçılığımıza hayırlı olsun dileyelim..   

PERŞEMBE İZMİR BANKOM

Yarış yaşamına İstanbul ilimizde 1 şartlı yarıştaki 5.’lik ile başlayan daha sonrasında. İzmir kum pistindeki son iki yarışını 1200 metre kumda (1.23) civarındaki derecelerle kazanarak buradaki mücadeleye FAVORİ’ olarak girecek olan, klas bir tay olduğu izlenimleri veren. Ancak, anladığımız kadarı ile biraz (ağır kanlı) olması nedeni ile bu kez (1400) biraz uzamış olan mesafenin kendisine avantaj olacağını düşündüğünüz yarış içerisinde sürekli teşvik ve kamçı uyarıları da, istediğini gözlemlediğimiz. Usta ellerde bu yarışa hazırlanmış olan; “CAN OĞLULU CAN” yeni’ jokeyinin, aşırı güvenine kurban gitmediği taktirde. İzmir pistindeki başarılı yarışlarına bir yenisini daha katmaya oldukça yakındır. Banko..

Altlı;

3,4,1,6,8,10/ 1,2,4,8/ 2,4,6/ 3 / 8,2,4 / 1,6

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR