"GİDEREK ÇİRKİNLEŞİYOR"

Mantığın bittiği yerde; AT YARIŞI BAŞLIYOR !

Daha 27/12 /2021 pazartesi gecesi "Şanlı Urfa" ilimizdeki 5.koşuda yaşananları akıl, mantık kabul etmezken. Bu kez de 29/12/2021 Çarşamba gecesi "İstanbul" ilimizde öyle bir son koşu izledik ki bizde ne yazacak kalem kaldı nede bu olayı anlatacak dilimiz döner oldu..

Efendim ben şahsen özellikle; Ankara ilimizde toplanmakta olan; Yüksek komiserler kurulu "YKK" ve ayrıca İstanbul ilimizde görevli olan Yerel komiserler kurulu başkanı sıfatı ile; “AHMET YAVUZ KARACA” beyi göreve davet ediyorum! Lütfen yarışları iyi izleyin ama lütfen İZLEYİN !

"Ş.Urfa" ilimizdeki söz konusu tarihte koşulmuş yarış için YKK' acaba bir girişimde bulunurmu? yine yukarıdaki tarihte "İstanbul" ilimizdeki yarış için bir tahkikat yapılırmı? bakın yarışta. Son 200 metreye 7 yada 8 boy farkla, önde giren bir at. Yarışı yakbetmiştir ! söz konusu safkanın AFG oranı( %51 ) olup Ganyanı;( 1.80)'dir.. Biz bu durumda kimi? kime şikayet edelim?

Kamu haklarını kimler nasıl koruyacaktır?.. İnanın bana bu mesleğe ( 36) ' yılını vermiş bir at yarışı Gazetecisi olarak, 56 yaşıma geldiğim şu günlerde,bunu yazmak bile istemiyorum! ancak arkadaşlar unutmayın ki; At yarışında; KAYBEDEREK’TE “PARA” KAZANANLAR VAR!

GÖZÜMDEN KAÇMAYANLAR ( Perşembe/ İzmir )

İlk olarak şunu söylemek isterim; Şu an ülkemizdeki en iyi iki at yarışı spikeri nin geçtiğimiz İzmir yarış gününde güzel sunumları ile bizlerle olması ciddi anlamda çok hoştu hem misafir Spikerimiz. Ankara dan; ( Yüksel Saymaz ) Kardeşime hem de İzmirin gururu olan (Tanzer Parlar ) kardeşime meslek yaşamlarında başarılar diliyorum yüreklerine sağlık !

Günün ilk yarışında bana göre olması gereken oldu ve nihayetinde “Hattuşa “ maiden den çıkmış oldu sizler özellikle ÇİM’ pistte ve bu tür ıslak pistlerde “Lolipop” için bir not alın önerisinde bulunmak isterim..

Sonrasında ilk ayakta “Ay duru” yine beklenen yarışını yaparken rakipleri ise aynen Mehter takımı havasında bir ileri iki geri yapmaya devam ediyorlar..Derece ; 1.52.44

Buradaki mücadelede,kim kaçtı o’ yuttu!! yarışı izledik “Oğlum Mutlu” sevdiği ıslak pisti bulunca kaçtı arka taraf ona uyamadı ve bitirdi. Bence ”ISLANAN PİSTLERDE” daha iyi yarışlarını izleyeceğiz bu arıkanın..”Boğacan” kesinlikle yarışı “Forse” ederek, koşmalı öne çıkamadığı her yarış hayal kırıklığı olur.. Derece; 1.52.82

Arapların bir başka mücadelesinde bence hiçte ıkınıp sıkılmadan bir yarış koşan “Ankara” kolay kazandı başt Baba cerceri ve diğerleri bence daha zamana ihtiyacı olanlardan..Derece ; 1.40.16..

İngilizlerin yarışında “Aşan Baba” çıkarım ve bitiririm havasındaydı ama yarışın sonlarında başlardaki hızını kaybedince bu kez de, gördüğü tazzik ve sert kamçılardan dolayı pistte gezinmeye başladı. Sonlarda hayli rahat olan “Best Frıend” önceki yarışlarında geliyorum diyordu kazanırken de çok fazla zorlanmadı daha iyi yarışlarda koşabilir dikkat ! Diğerleri için sadece uygun rakipler yanında kollanmalı derim. Derece; 2.02.04..

Diğer İngilizlerin “DİŞİ” yarışında. Bizim pekte tanımadığımız “Last Chance Lady” Maşallah ben bu gruba fazlayım dedi ve Ankara, Bursa İstanbul yarışları sonrasında ilk kez çıktığı. İzmir pistinde ( 2.20) Ganyan ile kazanmayı başardı.. Burada beni en çok yanıltan “Innovatıon” kesinlikle önde olmalı ve boş kalmalı sıkıntıya hiç gelemiyor bu kesin, ayrıca ne’ mücadele ediyor nede o’ gücü var. ”Thınk Pink” çok koşulmaktan yorgun, ama özellikle ıslak pistlerde çok iyi aman dikkat.. Derece; 1.28.08

İZMİRDE YİNE SONDA; “ÇARŞI” KARIŞTI…

2022’ye 1 kala İzmir ilimizdeki Final yarışında ise; Yarışların vasat olması dışında bir tersliğin yaşanmadığı yılın son Perşembe gününde.. Önce “Açık ara” yarıştan çıktı.. sonrada (%56)’lık oynanma oranı ile sür direk Favori durumdaki; “Black Wasp” start gerisinde ben yokum dedi!.. Kuponu (beşte beş olup)’ta, son ayağı alakasız bir at ile bekleyen arkadaşların durumunu düşünmek bile istemiyorum ! ! Kazanç b,ir tarafa oynanmış oyunlarda sorma ver parası gibi heba olur gitti..

Geriye kalanlardan; “Hellbent” ise yarışa, koşmaktan çok gezinti havasında başlayınca ortalığın karışacağı gün kadar aşikardı.. Start çıkışından başlayarak önde olmayı tercihleyen "Doğu Bayazıt” koyduğu sert tempo ile arkadakileri dağıtırken. Sonlarda biraz sallanıp’ dışa doğru yalpalayınca acaba dedik? Olur mu olur’ya, ( Protesto olurmu? )’ Yok olmadı.. Yarış sonuçlanmış oldu. Diğerleri içinde biraz olsun “Have a Nıce Trıp” yarış atı gibi koşarken. Arkadakiler için Allah ilgililerine ve sahiplerine güç kuvvet versin demekten başka elimden bir şey gelmiyor doğrusu.. Derece; 2.11.01

NOT..; Bu yazımızda yarış derecelerini, neden her yorumun altına yazdım ? İzmir'de ki yağış nedeni ile ıslanmış olan kum pist’ daha hafif ve daha iyi dereceler bekledim.. Ancak ne yazık, bana göre ‘ ya koşan atların kalitesi buna müsaade etmedi. Yada pistte bir gariplik var yağış anında (Ağır)’laşıyormu ne ???

Birde son ayaktaki olmadık tuhaf rastlantılar ve terslikler yaşanınca.. Ne diyeyim Atçılığımızdaki olan bitene ilave olarak. İzmir den ancak bu kadar. Bakalım önümüzdeki (Bahar ve yaz) aylarında, birileri yine “Bizim İstanbul” derken İzmir de ne; “kalite” de, yarışlar izleyeceğiz ?

 “İZMİR'DE PAZAR BANKOM”

Değerli www.sondüzlük.com takipçileri bildiğiniz üzere bu günden başlayarak, neden icap ettiği bilinmeyen (zam)’lı çarpılar bizleri bekliyor olacak. Kuponlarımızı bu duruma göre yapmaya dikkat edelim derim! Bana göre bu altılıdaki en sağlam TEK’ çok uygun rakipler yanında koşacak olan “BOMBACAN” olacaktır. Yarışta çok büyük bir aksilik olmaz ise kolay kazanır Banko.. şahsen ben bu aralar tırnağının ucunda olan. Usta ellerdeki VANLI MAHO’ ile biraz ikili bile oynarım ( Sıralı) Sizlere bu program üzerinden 2 altılıyı toplamda ( 30 lira)’ bedelle sunuyor, gerisini sizlerin bütçelerine bırakıyorum. Hepimizden hepinize şu dilekleri iletmek istiyorum; “ŞANSINIZ BOL BAHTINIZ AÇIK OLSUN”

1.Altılı..;

1 / 3,5 / 2,3 / 1,3,6 / 1,2,3 / 3,5

2.Altılı..;

1,3,6 / 1,2,3 / 3,5 / 2 / 2,5 / 1,2,4,5,7,8

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR