BELKİDE ÖYLE

Yok diyorum kendime arada her şeyin en doğrucusu sen misin be' adam ? Hem ‘Allah aşkına sana ne bunlardan? Ne olmuş yani elinde, hiç bir belgesi olmayan insanların bir yerlerde “yerel komiser “kılığında gezmesinden. Yada’ eksik ve henüz bitirilmemiş işler varken, birilerinin başka işler peşine düşüp büyük  projeleri bitiriyor görünmesi sana dertmi oldu ? ANTALYA HİPODRUMU’ gibi..

Yahu' birader sen kafayımı yedin ?..Sana ne' kardeşim. İzmir de, nitelikli yarışların koşulmuyor olmasından ya da bir şey vermeden yarış severden. Hep bir şeyler isteyenler den ? Sana ne be' Allahın cinsi' bilmem ne atçılık derneğinin ilaç ve arada at satma işleri dışında bir tek atçılık faaliyeti olmamasından. Yada (icraatı) sana ne birilerinin yalan yanlış tarihlerle ve tarihsel dökümanlar ile gelecek, kuşaklara yanlış bilgiler aktarıyor olmasından sana ne yahu sana neee..

Ya’ bakın işte gördünüz mü? İçimde ki ben ile benim aramızdaki görüşmeler arada bu boyutlara çıkıyorken ben şimdi size neyi nasıl anlatayım? Karşımda; At yarışı yazarları derneği başkanı ve bilinen atçılık derneğinin Tarih danışmanı vardı bir Televizyon yayını için ( aslında bu bir bant kaydı) ve biliyormusunuz bu süre içindeki kayıtların hiç yayınlanmayacağını, ben adım gibi biliyordum.. ÇÜNKİ; Bize sunulan tarihsel dökümanlar ile bizim araştırmalarımızdaki sonuçlarda farklılıklar vardı!

GİDERE' GİDER, ARKADAŞ..

Şimdi elinde belgesi, bilgisi olan her araştırmacıya, tarihçiye HODRİ MEYDAN ;

1.Dünya savaşı başladığında ülkemizdeki spor faaliyetleri durmuşmuydu? Hayır arkadaşlar  söz konusu ( savaş ) bu dönemlerde cephelerde yaşanırdı! Bu nedenle de şehirlerde normal yaşam koşulları kısıtlanmış ise de, spor faaliyetlerine izin verilirdi ! 28 Haziran 1914 tarihi nedir biliyormusunuz 1.Dünya Savaşının başladığı tarih! (İzmir Altay Spor Kulübü) kuruluş yılı 1914..

23 Eylül 1856 nedir biliyormusunuz? ilk atçılık kulübü ( İzmir atçılık kulübü ) yani; "Smyrna Races Club" ve işin tuhaf tarafı kurucu üyelerden olarak bizlere lanse edilmiş olan rahmetli;  Reşat Evliyazade nin 1872 doğumlu' oysaki, ilk atçılık kulübü nün kuruluş tarihinin "1856" olmasın dan, sana ne yahu.. Yalandı, yanlıştı birileri yapmış, Birileri de bu yazılanları bal gibi de kabullenmişti ve basılı yayın olarak ta yayınlamıştı değilmi? Eeee' şimdi sen bu söyleşide bunları anlatında ne oldu ? Yayınlanmadı işte ..

ŞİMDİ KİME NE...?

Tamam arkadaş bunların hepsinden bana neymiş te bakın tarih 1926 kurucu, ulu önderimiz "Mustafa Kemal ATATÜRK" isim; AT ISLAH ENCÜMEN-ı, bu ülkemizde Cumhuriyet döneminde kurulmuş ilk atçılık organizatörü kurumdur, bundandamı bana ne?? ATATÜRK' diyorum arkadaş kurucusu; ATATÜRK' anlamayan varmı ? ATATÜRK..

Kim gelmişte, ulu önderimizin emanetine ihanet etmiş? kimin haddine olmuşta bu emanet yok sayılmış? Haydi yüreği yeten bana cevap versin ! bu satırlardaki her kelime bile' bire bir  (binlerce kere doğrulanmıştır) Tek yalan, tek kurgu, tek uydurma satır var ise, kanunlar karşısında boynumuz kıldan ince.. Buna da mı sana ne diyeceksiniz arkadaşlar, buna da mı?? Yok' öyle sana ne.. Bana ne ! olay budur' tarih gerçekleri yazar ve tarih belge ile yazılır buda böyle biline..

CUMA GECESİ İZMİRDE BANKOM

Geçen yarışı sonrasında ( ben hiç beğenmemiştim ) bu kez Ekürisine yardımcı olacak “Bombacan” bakalım nasıl bir sonuç alacak? Bu arada bana göre yarış içinde bir aksilik olmaz ise, uygun rakipler arasında “KARDEŞCAN” bence kazanmaya çok yakındır Banko

Altılı;

1,8,3,6 / 4,2 / 4,2 / 3 / 1,2 / 1,7

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR