BOL KAZANÇLI BİR PERŞEMBE GECESİ DİLERİZ

İzmir konu olup söylenecek sözü yada sorunu olan var ise biz hep dinler ve gerekiyor ise gerekeni elimizden “KALEM’ imizden geldiğince de yaparız; Ülkemizdeki at yarışı organizatörü kurumdan (TJK) gelen son açıklama ile yarış severe aynen şöyle denilmekte;

HİPODROMA FALAN GELME !! PARA’YI,VER..

GİT EVİNDE YARIŞLARI İZLE

Bize göre eski işletmeci zihniyeti, aynen devam etmekte! işin açıkçası şu; Hipodromlardaki kalabalıklar birilerini RAHATSIZ ediyor.. Bakın bu kesin! Ayrıca yapılan bu tür çalışmalar;

(Az insane, Az sorun)’ politikasından ibarettir..

HAYAT VE YARIŞLAR DEVAM EDİYOR

Bizi bilen bilir’ gayet sade ve sıradan bir yaşantımız vardır. İzmir’imizin merkezlerinden olan eski semtlerinden ( Kenar semt olarak ta tarif edilir)” Ballı kuyu” isimli semtte yaşamaktayız. Ne kimseye ağalık yaparız nede kimseye babalanırız. Ne burnumuz büyüktür, nede birileri gibi bir yerimiz kalkıktır. Geçtiğimiz günlerde. Ganyan bayisinde bir arkadaşım bana yaklaşıp aynen şunları söyledi;

Hakan ağabey bu İzmir yarışlarını anlatan spiker arkadaşlar var ya ‘ acaba neden “START” makinesine bu kadar takmışlar?

STRES BAŞLIYOR…SIKINTILAR VAR !

Nasıl yahu, neden bunu söyledin şimdi diyorum? Arkadaşım anlatmaya başlıyor..;

Ağabey bak Allah aşkına dikkat et hiç bir şehirde atlar Start makinesine geldiğinde bu kadar gerginlik yaşanmıyor ! inan atlar tek tek makineye girene kadar sıkıntılar içinde kalıyoruz. Bunun en büyük nedeni bu şehirde yarış anlatan yarış spikerlerinin başka konu bulup anlatamamasından kaynaklanıyor.. Yani atlar Start’a girmeye başladığında, bu arkadaşlar değişik konularla yarış severi anlatımları ile sıkmadan bu işi yapsalar olmazmı ?

HAZIRLIKLAR BAŞLIYOR !

Adam bir başlıyor anlatmaya aman yaa’ içimiz dışımız stres oluyor..;

Şimdi geldi, ilgililerin gayretleri var.. Safkan geri çekildi.. Kapaklar kapanırsa tam hazır olacak.. Bir daha deneniyor, şimdi arka kapaklar kapanırsa, jokey safkandan inmek zorunda kaldı, Şimdi son bir gayretle safkan girmek üzere ,Jokey start makinesinin üzerinde kulvarına safkanı bekliyor.. ilgililerin büyük gayretleri halen devam ediyor..

Falan da, filan da’ yangın var diye bağırası geliyor insanın ağabey zaten stresliyiz.. Hastalıktı, zamlardı inan bana tek umut bu kaldı ama yapılana bak. Bırak kardeşim atlar girer makineye! sen bize başka konuları anlat, yarışın şartını şurtunu yada isimli bir koşu ise geçmişini falan anlat.. Kısacası sıkma bizi ama yaaa..

Vallahi ne diyeyim, bir yada iki yarış izledim arkadaşım ile haklılık payı, yok değil doğrusu ! Yazalım bu konuyu umarım düzelir, baksana; Maşallah bizim İzmir’de ki spikerler neredeyse Start Makinesinin civatalarını anlatacaklar işin açıkçası. Ama sorsanız acaba bu uygulama yani; STARTIN MAKİNE’ ile verilmesi, ülkemizde ne zaman başladı diye sorsanız? sanırım bu kardeşlerimiz sadece havaya bakarlar ‘ya, neyse. Yine de biz sormuş olalım’ hadi birde “Tüyo” verelim Yıl 1965’ gerisini onlar bulur umarım.

JOKEY MEHMET KAYA..

5 Ocak Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda yapılan 7 koşu maiden safkan Arap atları koşusunda 4 starttan çıkan "İSMAİL HAN BEY" isimli safkana binen Mehmet Kaya start verildikten sonra ilk 10 metrede yerini almak isterken, üç starttan çıkan İSMAİL HAN BEY isimli safkanın ön ayakları BOZTUNA'nın arka ayaklarına takılması ile birlikte İSMAİL HAN BEY ile Mehmet Kaya yıkıldılar. Saha doktoru ilk kontrolleri sonrası Ambulansla Hastaneye sevk edildi doktorların tetkikleri sonrası  (kaburgalarında kırık tespit edildi !! ) tedavisine de başlandı başarılı Jokeyimiz “Mehmet Kaya”ya, geçmiş olsun derken. Acil şifalar diliyoruz

GÖZÜMDEN KAÇMAYANLAR ( Cuma / İzmir )

Bana göre, geçen Cuma gecesi ile ilgili olarak sadece “Arap”ların şu önemli yarışını sizlerle paylaşmak isterim…;

Yarışın son 300’lerinde önde olan “Bomba Can” ne yaptı biliyormusunuz ? dışından’ gelen “kendi ekürisi” durumundaki; “Kardeşcan”a, inceden bir tampon yaparak atın aksiyonlarının bozulmasına neden oldu !! Allah’tan güçlü arıkan” Kardeşcan” bu şekilde çabuk bozulacak bir safkan değil.. Yoksa yarışta “fiyasko” yaşanacaktı! buna sanırım Şirinyer dışındaki’ Şişman (KARGA)’lar da, çok güler ve Televizyon ekranlarında tekrar tekrar gösterip yorumlar yapardı..

BU YARIŞTA OLACAK İŞMİ ?

Neden bu şekilde bir yarış koşar ve kendi ekürisine nasıl olupta yol vermek yada fayda sağlamak dururken bu işi kim neden yapar ? bunu anlamak çokmu zor sizce..?

Bakın değerli takipçilerimiz “Bomba Can” isimli safkanın yarışlarına, dilerseniz bir göz atın. Bu arıkan yarışın sonlarında, dışına at geldiğinde ve her yarışında kesinlikle rakibinin üzerine gitmektedir.. Bu Jokey ile falan ilgili değil’ at bu davranışı “huy” edinmiş hepsi bu!! Neyse bu arada biz yarışa dönelim ama işin aslı, faslı budur..;

Beklendiği gibi yarışın son 200’lerinde ortalardan “Kardeşcan” onun dışından da “Can Mete” ataklara başladılar. “Bombacan” kendi ekürisine ince bir dokunuş yapmış olsa da, yarışın sonlarında güçlü olan “Kardeşcan” rakibinin yüzüne baka, bakaaa’( boynunu çevirerek yaptı bu bakışı ) potaya uzanırken. Az farkla yarışı ikinci bitirmiş olan “Can Mete” Büyüklerine bu yarışı ile şu; Açık seçik’ mesajı veriyordu; SİZDEN SONRA SIRA BENDE..

DİKKAT BİR ŞAMPİYON GELİYOR !

Evet bekli de şimdi bile baş edecek bu safkan büyükleri ile. Ben “sert zemin” yarışları sonrasında ilk defa kaba kumda bu arıkanı izlemiş oldum! ve bana göre ciddi anlamda bir AÇIK YARIŞ ATI’ notunu düştüm haberiniz olsun..

Diğer yarışlarda ne oldu derseniz valla ne olsun? İşte; sen ben bizim oğlan aynen devam derim, bu Cuma için. Hepimizden hepinize şu dileklerimizi yolluyoruz; ŞANSINIZ BOL BAHTINIZ AÇIK OLSUN..

PERŞEMBE İZMİR BANKOM..

Bana göre buradaki rakiplerden bir adım daha önde olan klas safkan “EL NİNO” son zamanlarda İzmir’de Favori atların yaşadığı şansızlıklardan birini yaşamaz ise kazanmaya çok yakındır Banko..

Altılı

7,1,8/ 2,6,1,9/ 1 / 2,4,7,3/4,5,1/ 2,5

Pin It

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk ganyan ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı gazete altılı milliyet gazetesi altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri Erdal Aksünger EYT de son durum Salzburg Emekli zam Maçkolik Canlı Skor Spor Barış Pınarı Harekatı Trump 

UFUK ÇAKIR
HAKAN DEMİRCİ
SİLİVRİLİ
OKAY ABİ
UFUK COŞKUN
PROFESÖR