YANDAŞ BÜLTEN GİTTİ, DESTEK KOMPLE BİTTİ

Bundan önceki yazılarımızda Türkiye Jokey Kulübünün Sus Payı olarak Bültencilere dağıttığı yardımlardan bahsetmiştik.

Kendine yandaş bulmayı çok seven Türkiye Jokey Kulübü Profesyonel yöneticileri, gördüğünü görme, duyduğunu duyma, bildiğini konuşma, benim keyfimi kaçırma düşüncesi ile üç maymunu oynayan bir bültenci grubuna suspaylarını dağıtmışlardı.

Gözümüz yok daha çok dağıtsınlar ama bu dağıtımlar ve paylaşımlar diğer bültencileri de kapsayacak şekilde eşit olmalıydı, öyle olmamıştı, bir grup kayrılmıştı, bizde ona tepki göstermiş, yazımızı yazmıştık.

Daha sonrasında ne oldu ? O bültenci grubu ,kendine göre bazı sebepler göstererek, bülten çıkartmayı durdurdu, yardım aldığı bültenleri de kapattı. O grup bültenleri çıkartmayınca da Türkiye Jokey kulübü profesyonelleri bu sefer diğer bültenlere desteği hiç düşünmeyerek, diğerlerini yokmuş gibi kabul ederek bu yardımları komple kaldırdılar.

Durum böyle gelişince hemen akla bu yardımlar tek grup içinmi yapılmıştı, acaba bu grubun durumu düzelsin diyemi böyle bir destek konulmuştu düşünceleri geldi. Diğerlerine verilmeyen destek bu gruba yapıldı, diğerleri avucunu yalarken, profesyonel kadroların elini tutanlar biraz da olsa istediklerini aldılar.

Demek ki bu kadrolarla beraber hareket etmek her zaman yandaşlara fayda sağlıyor, bunu bir biz beceremiyoruz. Doğru yoldan çıkmıyor, kimsenin kucağına oturmuyor, Dokuz köyden kovulsak ta, TJK Düşmanı ilan edilsek te doğruları söylüyoruz.

Türkiye Jokey Kulübü'nün yıllardır içinde olan ve en alt kadrodan başlayıp Genel Müdürlüğe kadar gelen Tuncel Aydın acaba bu konuda konuşurmu diye Pzartesi akşamı katıldığı Farklı Analiz programını baştan sona seyrettim. Genel Müdüre bu konular hiç sorulmadı oda konuyu açmadı ama reklam bütçelerinin çok az olduğundan bahsetti, iddaa'ya göre çok az reklam bütçesi ile döndüklerinden yakındı.

Doğruydu bu konuda bütçeleri azdı ama programın sonlarına doğru bizimde sitemizde yazdığımız öyle bir soru soruldu ki işte orada Genel Müdür bocaladı he hü o muydu bu muydu, hangi amatör kulüptü derken, kafası öne düştü, Türkiye Jokey Kulübünün Ankara 2. Amatör ligdeki Tarım Spor'a forma reklamı verme konusunu, Tarım Bakanlığı istedi, bizde olmuştuk gibi pekte hatırlamamış gibi yaparak, 2 kere olduk galiba falan diyerek ve sonunda CÜZİ bir miktardı söylemiyle geçiştirdi.

Geçiştirdi ama Genel Müdüre göre CÜZİ olan miktar 2014-2015 yıllarında 415 bin TL 'ydi. Sonraki yılların ödemesini bilmiyoruz ama onunda biraz daha artarak gideceğini düşünürsek toplamda 1 milyon TL'ye yakın bir miktar Ankara 2. Amatör Ligdeki bir takıma forma reklamı için para verildiği ortada.

Tabi bunların Genel Müdür imzası ve onayı olmadan yapılamayacağını düşünürsek bu konu pek unutulacak ve CÜZİ kabul edilecek bir miktar olarak görünmüyor. Genel Müdür bu konuyu unutmamışta bizce unutmak istemiş, oradaki iş biraz karışık ve çetrefilli, ben bunu hafızamdan sileyim demiş.

Bültencilere verilen destek konusunun takipçisi olduğumuz gibi, Enternasyonel ikramiyelerinin dağıtılmayıp yatırıma dönüşmesini ve Kamu ihale kanununa tabi olmayan Türkiye Jokey Kulübünün yapmış olduğu ihaleleride yakından takip ediyoruz.

Konu hakkında elimize gelen bilgileri değerlendirip yine sizlerle paylaşacağız.

Tarım Spor'la ilgili Tuncel Aydın'ın açıklaması aşağıdadır.

Ufuk Çakır

www.sonduzluk.com

Pin It

Yorum ekle

   

SATILIK ATLAR

2017 DOĞUMLU İNGİLİZ TAYLARI SMART ROBIN – NEVER LOST (Strik...

SAHAYA GİTMEYE HAZIR KALAN SON 5 TAY SAVAŞATI, UZUNBEY, P...

Kibar Hara Satar, Alan Kazanır SAVAŞATI İstanbul'da Kısa ...

SATILIK KOŞAR DURUMDA ARAP YARIŞ ATI       Yarışı hazır...

Aygız (Joker-Özkız) Dişi  Doğum Tarihi : 05.02.2015 İzmi...

Kayseri Pınarbaşı Şen harasında bulunan 2 adet 2,5 lu tay il...

...

Atçılıktan çıkma kararı aldıklarından dolayı eküriye ait sıf...

YAZARLAR

...

MEYDAN DA TESELLİ BULMAK !.. Geçtiğimiz perşembe gecesi b...

Geçtiğimiz hafta Adana ilimizdeki bir yarış sonrası,çekilen ...

Tjk Tv seyrederken Yeşilay'ın uyuşturucu maddelerle ilgili...

TJK TOPLANAN MİKTARIN % 50 SİNİ YARIŞSEVERE DAĞITIYORMU ? ...

AMERİKA'DA Kİ İLK ARAP AYGIRLARI KİMİN HEDİYESİ Ulysses S...

15.01.2019 Salı günü Adana yarışlarında Altılının 3. ayağınd...

Bugün size sahibini savaş meydanından kaçırarak kurtaran F...