Start problemi olan atların eğitilmesi konusunda uzman olan ve bu konudaki başarılı çalışmalarıyla tanınan Gary Witheford, Adana ve İzmir’de bulunan start görevlilerine ve hakemlerine eğitim vermek üzere ülkemize geldi.

TJK nın İngiltere den getirdiği ve daha önce de ülkemize gelmiş olan Gary Witheford 17 Ekim günü Adana'daki eğitimlerin devamında 18 Ekim sabahi İzmir Şirinyer Hipodromunundaydı.

Fakat yaptığı konuşmalarla kendisini izleyenleri şaşkına döndüren bu eğitmen yarışçılığımızı yerden yere vurdu.  Başta Jokeyler, Aprantiler ve Apranti okulumuz dahil atçılık ile ilgili birçok kurumumuza ilginç yakıştırmalar yaparak garip bir sabah yaşamamıza neden oldu.

Aldığımız Notlara göre Bakın Gary  Witheford neler söylemiş;

-- Sizin baş jokeyiniz soyunma odasında uyuyor, bu dünyanın hiç bir yerinde olmaz...

-- Sizin ülkenizde gördüğüm tek şey atlara kötü davranan jokey ve aprantiler...

-- Atları ite kaka starttan çıkarmaya çalışıyorlar buda eğitimden yoksun olduklarını gösteriyor...

-- Apranti okulunuzdan mezun olanlar yeterli eğitimi almıyorlar, eğitim yetersiz...

Bunlar aynen Şirinyer'e At eğitmeni sıfatı ile getirilmiş İngiliz arkadaşa ait sözlerdir..

İki ders vermekle tüm sorunlar çözüldümü

Ülkemizde konuk olarak bulunan, TJK'dan parasını alan ve garip bir davranış biçimi içinde olan eğitmen'in iki öğretmesi ile sorunlar çözülmüşmü oluyor. Bu kadar eğitim eksikliği varsa iki ders vermekle bu sorunlar bitermi ? Geçen seneden beri starttan kalan atlarda azalma oldumu ? Kalan yine kalıyor, çıkmayan yine çıkmıyor, peki bu İngiliz buraya gelip neyin gösterisini yapıyor, baş üstünde tutuluyor, birde bize laf ediyor ?  

İşin garip tarafı bu arkadaş daha önce Adana ilimizde de seminer ve uygulamalı dersler verdi, acaba bu adamı hiç mi kimse dinlemedi yoksa her zamanki gibi dinlediler de üç maymunumu oynadılar, bunu da ben anlayamadım doğrusu..

Birazda Güzelliklerden bahsedelim...

Rahvan atçılarımız İzmir Şirinyer Hipodromunda Cumartesi için hazırlıklara başladı. Evet koşmakla yürümek arasındaki ilginç stilleri ile bu Cumartesi İzmir'de söz konusu Rahvan atlarının müsabakalarını izlemek sanırım hayli keyifli olacak...

Kurban olayı Ay Yıldızına

Bu sabah İzmir semalarında Ay ile Yıldızın bizler için başka bir anlamı vardı. Gözlerimiz yaşararak bu gök yüzü olayını sabahın emekçileri ile izlemek nasıl bir gurur kaynağı olmasın siz ne dersiniz ? 

Pin It